Tesla před otevřením sítě nabíječek Supercharger chystá jejich masivní expanzi

auto elektromobily Tesla Model 3, Model Y, Model Sa Model X

Elon Musk nedávno potvrdil, že Tesla otevře nabíjecí síť Supercharger ostatním výrobcům. Předtím ale projde zásadním rozšířením.

Elektromobily Tesla u nabíjecí stanice Tesla Supercharger. Tu se americká firma chystá brzy otevřít všem elektromobilistům.
foto: Tesla

Na konci minulého čtvrtletí měla Tesla celosvětově 26 900 stojanů Tesla Supercharger na 2966 místech. Meziročně jde o skoro 50% nárůst.

Tesla otevře svou síť nikoliv vybraným značkám aut, ale prostě a jednoduše všem ostatním elektromobilistům. Bude stačit, aby si stáhli její aplikaci. To bude bezesporu znamenat významné navýšení počtu aut u nabíjecích stanic.

Zejména doma v bývají některé nejvytíženější nabíjecí stanice Supercharger např. ve sváteční dny zcela zaplněné. Na druhou stranu, v USA využívá Tesla vlastní proprietární konektor, takže majitelé ostatních elektromobilů si budou muset dokoupit redukci.

A navíc, značka Tesla tvoří v USA většinu trhu s novými elektromobily. Takže zas o takové navýšení nepůjde. Masivnější skok se dá čekat v Evropě, kde už Tesla nepatří mezi nejprodávanější značky, ale elektromobilů se zde prodává násobně více než v USA.

Navíc zde Tesla začala využívat evropský standard CCS, takže majitelé ostatních značek nebudou potřebovat žádnou redukci. Magazín Electrek.co aktuálně zjistil, že Tesla zveřejnila četné nové pracovní nabídky týkající se právě budování nabíjecí infrastruktury.

Z toho vyvozuje, že Tesla chystá masivní expanzi Superchargerů předtím, než do sítě pustí i ostatní uživatele. Zatím se podle všeho týkají především Spojených států. Doma čeká Tesla významné navýšení prodejů po dokončení Gigafactory Texas (Austin).

17 komentářů u “Tesla před otevřením sítě nabíječek Supercharger chystá jejich masivní expanzi”

 1. Afghán je sice „chudou“ zemí avšak:
  2010 geologové tam

  Afghán je sice „chudou“ zemí avšak:
  2010 geologové tam odhalili ložiska nerostů za 1 bilionu dolarů
  2017 afghán vláda dokonce za 3 biliony dolarů :

  fosilní paliva, železo, měď, zlato a vzácných zemin

  Kromě toho je Afghánistán zřejmě jedním z největších světových nalezišť lithia…. 😉

  seznamzpravy.cz/clanek/afghanske-podzemi-ukryva-miliardy-dolaru-uz-je-jen-vytezit-172630

  2020 trumpeta dohodnul ukončení angažmá us fafgánu 2001-2021 a utopil cca 1 bilion proinvestovaných amerykánských šprdlíků… 😉

   1. cože to zas meleš za chiméry?? dyt to máš na titulkách
    cože to zas meleš za chiméry?? dyt to máš na titulkách dnes a denně jak čajna už porcuje afghán nebo proč myslíš že ho s trumpem loni asi tak položili?? dyt tam sou nejvetsí zasoby lithia na světě 😉

    novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/clanek/bohaty-chudy-afghanistan-cinu-a-spol-lakaji-nerosty-za-biliony-dolaru-40369573

    novinky.cz/zahranicni/svet/clanek/cina-a-rusko-spolupracuji-s-talibanem-40369177

    idnes.cz/ekonomika/zahranicni/afghanistan-taliban-vzacne-kovy-nerosty-suroviny-tezba-cina-premium-zpravodajstvi.A210818_142812_eko-zahranicni_mato

    okolo eletromobilu a ropy se to furt točí stejně jako sars2 tezla atdtd….

 2. majú dobrý úmyswel, lenže ak narazia na množstvo
  majú dobrý úmyswel, lenže ak narazia na množstvo podobných ako v Trenčíne, neuspejú.
  v spomínanom trenčíne, ktorý bol vlni (možná už predvlani) vybratý ako ďalšie miesto v siet SC všetko bežalo ako po masle (nie na hlave) a zlom prišiel v okamihu, keď sa vlastním dozvedel kto bude konečný užívateľ.
  možná, ak by žili „chlapci“, dohovorili by mu. mafie pri všetkom čo je na nich odporné mali zásadu nevyháňať cenu nad úmernú mmieru.

     1. ak je tam „ta slovenština“, tak to šovinizmom zaváňa. a
      ak je tam „ta slovenština“, tak to šovinizmom zaváňa. a prečo som háklivý? máme tu (trenčín) dostatok presne takých, ktorých „onehdá“ poslali na východ za trest a oni sa tu tvária ako šíria kultúru. všetok svoj názor na slovensko majú z „ovca v žinčici“ od Haška.

        1. Protože me to zajímá. Co se tam delo okolo toho
         Protože me to zajímá. Co se tam delo okolo toho superchargeru? Ze kdyz se majitel pozemku dovedel kdo tam chce stavet, vyhnal cenu neumerne vysoko, takze z toho sešlo?

        2. Majitel pozemku se měl obrátit na Ionity, pokud chtěl
         Majitel pozemku se měl obrátit na Ionity, pokud chtěl vydělávat. Tesla postupuje při budování sítě SCH low cost systémem, na nějakém pronájmu se s ní vydělat nedá. Byznys model je založen na tom, že se Vaše ostatní aktivity stanou známými velkému okruhu lidí, médií a navíc budete na mapě každého Tesla auta. A s otevřením sítě pro další značky i na mapě každého elektromobilu.

        3. No, když už se to tu tak rozvířilo, podle chybějících
         No, když už se to tu tak rozvířilo, podle chybějících slov, nelogické stavby vět a nedokončených myšlenek, bych si i tipnul, že ani slovenština nebude vašim rodným jazykem. Že se nepletu?

Napsat komentář