Tesla má většinu amerického trhu s elektromobily

auto elektromobily Tesla Model 3 a Model Y

V USA se za první polovinu letošního roku prodalo 214 111 nových elektromobilů. Většina z nich nesla značku Tesla.

Elektromobily Tesla Model 3 a Model Y patří k nejprodávanějším nejen doma v USA, ale i v Evropě.
foto: Tesla

Proti roku 2020 jde o významný nárůst o 117 % (z 98 351). Podíl elektromobilů na registracích nových aut v USA tehdy tvořil 1,5 %, letos už je to 2,5 %. Narozdíl od Evropy je ale americký trh zcela závislý na domácí značce Tesla.

Ta si ukrojila 2/3 všech prodejů elektromobilů, a to díky elektromobilům Tesla Model 3 a Tesla Model Y. Zdaleka největší část si za první pololetí ukrojil s 81 802 kusy Model Y, Tesla Model 3 už je druhý s 56 755 (meziročně +8,4 %).

Třetím nejprodávanějším elektromobilem v USA byl za první pololetí problémy stíhaný Chevrolet Bolt (20 141), čtvrtý Ford Mustang Mach-E s 11 068. Spolu s Teslou tyto tři domácí značky kontrolují 80 % amerického trhu s elektromobily. Nově se tam bude snažit prorazit také Volkswagen s modelem ID.4.

Dva komentáře u “Tesla má většinu amerického trhu s elektromobily”

  1. že by šilhající Tablety 3/Y tam šli tak na dračku ?? njn
    že by šilhající Tablety 3/Y tam šli tak na dračku ?? njn chudáci amerykánci, nemají si z čeho vybírat. Ale přeci nevadí! jen co jim evropa dovalí kvalitní zas konkurenci tak pak můžou ten šrot recyklovat do afgánu, dle bilijónový trampovině o úprku a zdrhu ;))

    drsnysvet.cz/myslel-si-ze-s-teslou-muze-jezdit-s-otevrenymi-dvermi/

    Elone kde jsi honem pošli rakety Starship | LA to Kabul :))

    youtube.com/watch?v=zqE-ultsWt0

Napsat komentář