Tesla Model Y: facelift letos nebude

Zaměstnanci Tesla mají komunikovat směrem k zákazníkům, že update/refresh elektromobilu Tesla Model Y, nejprodávanějšího auta na světě, se letos nedočkají.

V září minulého roku přinesla americká automobilka očekávaný refresh elektromobilu Tesla Model 3. Tak nějak přirozeně se čekalo, že záhy přijde také refresh elektromobilu Tesla Model Y, který se loni stal nejprodávanějším autem na světě. Ostatně, facelift měl už i svůj kódový název – Juniper, alespoň podle Reuters. Bloomberg pak informoval, že facelift by mohl přijít v polovině roku 2024.

Jenže Tesla teď informovala své zaměstnance, aby směrem k zákazníkům jasně komunikovali: letos žádný refresh Modelu Y nebude. Důvod? Zdá se, že Tesla mohla díky spekulacím o připravovaném updatu přijít o významné množství zákazníků. Tomu by nahrávalo i aktuálně oznámené dočasné zlevnění Modelu Y v USA o $1000.

Mohlo se také stát, že Bloomberg a Reuters neměli správné informace. Anebo třeba Tesla sice chystá nějaké updaty pro Model Y, ale nepůjde o plnohodnotný facelift. Tesla totiž nefunguje jako běžné automobilky, které co pár let vypustí refresh aktuálního modelu, ale updatuje výrobu svých aut průběžně.

zdroj: Electrek, Tesla

5 Comments on “Tesla Model Y: facelift letos nebude”

Napsat komentář