Tesla Model Y: facelift nejprodávanějšího elektromobilu je na spadnutí

Minulý rok v létě představila Tesla facelift elektromobilu Tesla Model 3 přezdívaný „Highland“. Teď je na řadě Tesla Model Y.

Refresh elektromobilu Tesla Model Y má kódové označení „Juniper“ a měl by přijít letos. Podle anonymních zdrojů se změny Modelu Y týkají exteriéru a interiéru, což je ale jasné z podstaty věci.

V případě Model 3 to byl více aerodynamický tvar, nové světlomety, osvětlení a nový interiér – ještě jednodušší, než předtím. Mírně se také zlepšil dojezd, odhlučnění kabiny, zlepšilo se vybavení interiéru. Zvětšil se také zavazadlový prostor a přibyl displej pro zadní sedačky.

SOUVISEJÍCÍ: Tesla už vyrobila 5 milionů aut

Je velmi pravděpodobné, že stejného mustru a designového jazyka se bude držet také facelift/refresh Tesla Model Y. Původně šel elektromobil Model Y do výroby v roce 2020, ale opravdu masivně se výroba rozjela až o rok později. Dnes jde o klíčový produkt značky Tesla, který zajišťuje většinu jejích příjmů.

Pro automobilku bude tedy zcela klíčové vše dobře naplánovat a cílit na zcela bezproblémový launch faceliftu. Tesla přitom už v minulosti slibovala zcela novým způsobem vyráběný Model Y se strukturální baterií a dalšími pokročilými vylepšeními. Zatím ale tuto verzi vyrábí v omezeném množství v Gigatovárně Tesla a není přesně jasné podle jakého klíče.

Podle nejnovějších informací se má refresh elektromobilu Tesla Model Y objevit v následujících měsících, zřejmě v polovině letošního roku. Dřívější informace hovořily o tom, že jeho výroba by mohla začít v říjnu 2024. Přípravné práce už údajně probíhají v čínské gigatovárně Tesla v Šanghaji.

Zajímavou věcí je v tomto ohledu i fakt, že refresh Modelu 3 je zatím dostupný pouze v Evropě a Asii, nikoliv na domácím americkém trhu. Jak to bude s Tesla Model Y zatím netušíme.

zdroj: Electrek.co

Napsat komentář