Německo dosáhlo cíle: má na silnicích 1 milion aut na baterie, chce jich ale 14x tolik!

V červenci 2021 bylo v Německu nově registrováno 57 000 aut na baterie. Celkem jich tak po tamních silnicích jezdí už přes 1 milion.

Mezi nejnovější elektromobily made in Germany patří například i exkluzivně evropský Volkswagen ID.5 GTX, na obrázku zatím pod kamufláží.
foto: Volkswagen

Ve dnech 25. a 26. listopadu 2008 se v Berlíně konala konference Nationale Strategiekonferenz Elektromobilität čili „Národní strategická konference o elektromobilitě“. Německo se podle toho, co bylo na konferenci prezentováno, hodlalo stát evropskou jedničkou v oblasti elektromobilů. A to se i povedlo.

Jedním z ohlášených plánů bylo i mít do roku 2020 na německých silnicích jeden milion elektromobilů a plug-in hybridů. Kancléřka Angela Merkelová pak tento plán během následující dekády ještě několikrát potvrdila.

Se zpožděním jednoho a půl roku si Německo může zase jednou udělat čárku za splněný úkol. Federální ministr financí Peter Altmaier k tomu řekl, že Německo tím dosáhlo rozhodujícího momentu: doprava bude nevratně konvertována na obnovitelné zdroje.

Ministr dopravy Andreas Scheuer k tomu ale dodal, že jde pouze o první z cílů, které jsou ještě ambicióznější. A to dosáhnout 14 milionů aut na baterie do roku 2030!

Prodej aut na baterie, tedy elektromobilů a plug-in hybridů, v Německu stoupá závratným tempem poslední dvě pololetí. Jen za prvních sedm měsíců roku 2021 se tam prodalo přes 350 000 elektroaut. Ani druhá polovina letošního roku nejspíš nebude v tomto trendu výjimkou.

Německým zákazníkům v nákupu elektromobilů a plug-in hybridů pomáhají nejen nedávno zvýšené dotace, ale i četné další pobídky firmám, které díky nim mohou budovat rozsáhlé sítě nabíjecích stanic.

tisková zpráva

11 komentářů u “Německo dosáhlo cíle: má na silnicích 1 milion aut na baterie, chce jich ale 14x tolik!”

 1. víte něco o čínský elkáře GAC Aion V s grafenovou
  víte něco o čínský elkáře GAC Aion V s grafenovou baterkou ?? konečně slušná palubovka

  vtm.zive.cz/clanky/svet-zaspal-v-cine-za-mesic-koupite-auto-s-grafenovou-baterii-a-dojezdem-1-000-km-nabije-se-za-8-minut/sc-870-a-211620/default.aspx

  chinapev.com/specs/2020-gac-aion-v-ev-technical-specs/

  kcc-hho.webnode.cz/cinaemobil/gac-aion/

  1. Cipísek vývoj v akumulátorech jde tak rychle, že než
   Cipísek vývoj v akumulátorech jde tak rychle, že než HE3DA začne prodávat ten jejich zázrak o kterém čteme již roky, že už brzy začne výroba, tak ten jejich zázrak bude ve srovnání s novým druhem baterie jako parní automobil a nejnovější model elektromobilu.

 2. Zpoždění jen půl roku.
  Našeho cíle mít milion

  Zpoždění jen půl roku.
  Našeho cíle mít milion elektroaut do konce roku 2020, který všichni považovali za nedosažitelný, dosáhneme během července, tedy s půlročním zpožděním,“ uvedl ministr hospodářství Peter Altmaier.

Napsat komentář