Tesla je v Jižní Koreji a na Novém Zélandu

Americká automobilka Tesla oficiálně vstoupila na nové trhy. Jsou jimi Nový Zéland a Jižní Korea. V obou regionech začíná také budovat nabíjecí stanice Tesla Supercharger.

Tesla otevírá své první obchody v Jižní Koreji a na Novém Zélandu
foto: Jaehwan Cho

V Jižní Koreji měla Tesla Motors otevřít už v prosinci 2016, ale vše zdržely průtahy s vládním povolením. To nyní automobilka získala a otevřela první Tesla Store s tím, že druhý bude následovat za pár dnů.

První dodávky elektromobilů Tesla Model S a Tesla Model X mají začít v červnu. Do konce roku má být v Jižní Koreji také 6 stanic Supercharger.

Zájemci o nákup elektromobilu Tesla nebudou mít v Jižní Koreji možnost využít štědrého vládního grantu v přepočtu až 458 000 Kč. Podmínkou je totiž možnost plného dobití auta z běžné domácí zásuvky během 10 hodin.

Druhým novým trhem kam Tesla aktuálně expanduje je Nový Zéland. Do poloviny roku 2017 má být v Aucklandu otevřen Tesla Store a stavba prvních Superchargerů začne v Hamiltonu, do konce roku se pak rozšíří také o města Turangi a Swanson.

Electrek.co

9 Comments on “Tesla je v Jižní Koreji a na Novém Zélandu”

    1. náhrada za NIBIRU 2012 přeci nově téměř potvrzená
     náhrada za NIBIRU 2012 přeci nově téměř potvrzená Planeta Děvet – pracovní název, kerou zatím jen vypočítal a hledá borec Batygin a jeho parta 🙂

     https://www.novinky.cz/veda-skoly/426298-tajemna-devata-planeta-temer-potvrzena.html

     https://cs.wikipedia.org/wiki/Dev%C3%A1t%C3%A1_planeta

     https://www.youtube.com/watch?v=6poHQ2h00ZA

     https://www.youtube.com/watch?v=5-J6gW_w_Hs&t=230s

     E-golfem jo, no dik za nabídku, ja to zvážím 🙂

     1. No oni to jsou tzv transneptunska telesa pokud si nevycisti
      No oni to jsou tzv transneptunska telesa pokud si nevycisti drahu a neobihaji ve stejne draze jako ostatni planety tak zatim nejsou uznana jako planety a musi se nejprve najit ne predpovedet matematicky , ikdyz to tam sedi v matematice.
      Takze dokud to neuzna mezinarodni astronomicka unie tak zatim zadna planeta nebude , jako to bylo s plutem u nas pred x lety 🙂 Jinak ta nubiru to je bulvar jak prase 🙂 Hezky den

      PS: http://www.astro.cz/clanky/slunecni-soustava/objevena-nova-devata-planeta-slunecni-soustavy.html

  1. Vidíš tu rozdělenou €jropu?? to není noůmální
   Vidíš tu rozdělenou €jropu?? to není noůmální 😉

   https://supercharge.info/

   … letos táhne na jih španělsko/port/chorvatsko a příští rok fantasíruje s Ruskem. Co si čech neudělá sám to nemá obzvlášť když u koryta trčí €jrokrocan na steroidech 😉 tedy pardon s dotacema co nevidět dotečou. No a pak je tu paktování se Šáde a viš jak je v ČEZku těžký postavit blbej chodník 😉

Napsat komentář