Tata Nano: nejlevnější auto světa také na CNG

Indická automobilka Tata Motors, součást obrovského průmyslového konglomerátu Tata, aktuálně představila novou revizi 2014 svého vozu Tata Nano. Nejlevnější auto světa je nově k dispozici také ve verzi na zemní plyn (CNG).

Nová verze Tata Nano dokáže jezdit také na stlačený zemní plyn (CNG)
foto: Tata Motors

Tata Nano, globálně popularizovaná jako nejlevnější auto na světě, se nedočkala takového úspěchu, jaký si automobilka Tata Motors představovala. Přesto se i nadále prodává a firma vůz neustále vylepšuje.

Změny nové revize se dotkly jak interiéru, tak exteriéru. K dispozici jsou především prvky luxusnější výbavy, např. aerodynamicky body kit, litá kola, béžové povrchy apod. Důležitější jsou ale změny pod kapotou.

Nově jsou totiž k dispozici dvě motorizace: benzinový 624ccm o výkonu 38 koní a toč. momentu 51 Nm, plus druhá bi-fuel verze. Stejný 624ccm motor má výkon 33 koní (45 Nm), ale dokáže jezdit na benzín i stlačený zemní plyn ().

Startovní cena nové Tata Nano začíná na 1,50 lakhů, čili v přepočtu asi 51 000 Kč.

tisková zpráva

7 Comments on “Tata Nano: nejlevnější auto světa také na CNG”

 1. Připočítáte dopravu,
  Připočítáte dopravu, CLO,DPH, a jste s cenou úplně někde jinde.Osobně se mi nelíbí ty malé kola .Tady na těch našich ČESKÝCH špatně udržovaných silnicích by to určitě brzo umřelo.
  Také jsem si zpoměl na daewoo tico a jeho nástupce (Chevrolet Spark) taky kategorie mikro auta.I při sebemenší nehodě dochází k značné deformaci karoserie a závažným zraněním posádky .Komu je život milý tak si to nekoupí.
  http://www.youtube.com/watch?v=ahw7-KarkWw
  http://www.youtube.com/watch?v=Zehk9bnc6I8
  http://www.youtube.com/watch?v=OtGFG5sQzHE

  1. Zatím se myslím o uvedení
   Zatím se myslím o uvedení v ČR neuvažuje – značka Tata tu nemá oficiální zastoupení, ani tradici. Určitě by ale bylo zajímavé sledovat její nástup na český trh i to jak se ujme Nano. Tata má tradici především v Asii, např. už v Turecku jsou její auta vidět na každém kroku.

   1. Veľmi správný
    Veľmi správný doplňujúci komentár. Súhlasím s Vami. Podľa mňa takéto auto má potenciál. Síce len ako druhé, možno tretie auto v rodine na behanie po meste a na krátke vzdialenosti. Pretože ako písal kolega hlavné mínus je bezpečnosť, takže diaľnice a cesty nad 90 km/h vynechať.
    Ale inak, konečne by sme si mohli dovoliť kupovať autá ako napr. Nemci-proste využiješ auto, najazdíš kilometre a keď natočíš dosť a stane sa nespoľahlivým tak kúpiš nové.
    Inak by to tiež priviedlo konkurenciu pouvažovať o cenách.

   2. V roce 2010 jsem se na
    V roce 2010 jsem se na ženevském autosalonu svezl s jejich elektrickou Tatou, měla jen pravostranné řízení a říkali, že dlouho to ani měnit nebudou, nová homologace by byla drahá. Já nejsem proti tomu autu, spíš si myslím, že mu nevychází poměr cena/výkon. Ale podobně jako s babetami v záplavě levných čínských skútrů, kdo ji chce, nemá co řešit a koupí si ji 🙂

Napsat komentář