Tata Nano, nejlevnější auto světa, půjde do Ameriky

Magazínu Automotive News se podařilo vypátrat přelomovou zvěst. Indická automobilka Tata Motors nemá s nejlevnějším autem světa, svým modelem Tata Nano, doma v Indii příliš úspěch. Chce ho proto najít v zahraničí. Nano v novém designu bude podle všeho vyvážet do USA.

Na letos automobilka Tata Motors představila slušně vyhlížející koncept Tata Megapixel.
foto: Tata Motors

Tata Nano chce do Ameriky. , šéf skupiny Tata, podle magazínu Automotive News prohlásil, že Tata Nano se v novém designu a s cenovkou pod $10 000 (pod 190 000 Kč v hrubém přepočtu) dostane také do USA. A to už během následujících tří let.

Doma v Indii se nejlevnější auto na světě, Tata Nano, prodává s dvouválcovým motorem o výkonu 37 koní, prakticky bez jakýchkoliv dalších luxusních komponent (jako je např. posilovač řízení nebo řízení trakce). V se pochopitelně bude prodávat řádově luxusnější verze.

Rata Tata neváhal nové Nano pro Ameriku označit za levnou konkurenci pro vozy jako je Fiat nebo Smart . Právě cena bude nejspíš to jediné, čím by mohlo auto na americkém trhu zaujmout. Ten začíná mít o malá auta vskutku zájem, zejména se stoupajícími cenami benzínu.

Navíc, ekonomicky vysílené obyvatele USA by mohla cenovka pod $10 000 věru nalákat. Otázkou je logistické řešení uvedení vozu. Tata nemá ve Spojených státech žádnou dealerskou síť. Vlastní sice automobilku Jaguar Land Rover, ale v jejích dealerstvích by se prťous Nano dvakrát nevyjímal a podle šéfa značky ani v tomto směru zatím neproběhly žádné diskuse.

V minulosti se diskutoval také nad tím, že Tata Nano dříve či později dorazí do Evropy – pod značkami Tata Europa, Tata Pixel a podobně. Zatím se ale nic takového nestalo.

10 Comments on “Tata Nano, nejlevnější auto světa, půjde do Ameriky”

   1. Uhodl jste to přesně. Mám
    Uhodl jste to přesně. Mám obavy z toho, že pokud se bude Tata prodávat i v EU, tak by to mohla být konkurence pro zdejší značky. Nejsem znalec z oboru, tak nejsem schopen říct, na jaké technické úrovni Tata je. Ale pokud by se opravdu začala prodávat, své kupce si určitě najde. A tím tuplem, když jsou auta v evropě předražená.

 1. To stanik:
  porozumeni

  To stanik:

  porozumeni psaneho textu asi dela problem co? Pan se neptal na inda, ale na to slovenske…

  Presneji toto:
  lidovky.cz/ln-auto.asp?c=A120613_180930_ln-auto_ziz

  Takze staniku prvne cist, premyslet a pak odpovidat. Pak se vam nestane, ze odpovite povisene a pritom nesmyslne…

   1. To,že jsi o firmě Toto
    To,že jsi o firmě Toto neslyšel neznamena,že by se na Hybridu již neobjevila.A to včetně zminky o Tato Nano.Spiše mne ale překvapuje,že se snaži prorazit v USA,tim pošramoti představu mnohych o bohatstvi a korabech americkych silnic. Ale je tež pravdou,že USA si v provozu elektromobilu a hybridu nevedou nijak špatně.

    1. Hmm, kdyz uz mi tykas…
     To

     Hmm, kdyz uz mi tykas…
     To ze jsi zrejme nepochopil o cem jsem psal nevadi, ja ti to vysvetlim… O Tata Nano jsem samozrejme slysel a nejenom z Hybridu. Ja ale psal o tom elektrovozitku od firmy HTMAS, kterou zminil pan/pani M. A dekuji Ondrovi za 2 odkazy, kterych bych se od tebe asi nedockal 🙂

Napsat komentář