Cena Škoda Rapid začíná na 289 900 Kč

Zákazníci v České republice mohou s okamžitou platností objednávat novou Škoda Rapid. Ceny nové kompaktní limuzíny začínají na částce 289 900 Kč pro základní motorizaci 1,2 MPI/55 kW. Nejnovější model značky Škoda Auto si nyní na mezinárodním autosalonu v Paříži odbývá světovou premiéru.

Naše první dojmy z testu Škoda Rapid? Maximální pozitivní.
foto: Hybrid.cz

K zahájení prodeje nové kompaktní limuzíny Rapid nabízí ŠKODA AUTO svým českým zákazníkům mimořádně atraktivní zaváděcí nabídku: Při zakoupení vozu do 31. prosince 2012 je ke všem třem výbavovým verzím (Active, Ambition, Elegance) dodáván ‚Paket Plus‘ a to bez příplatku.

Ve verzi ‚Active’ pak bude mít ŠKODA Rapid vedle už rozsáhlé základní výbavy také klimatizaci a tónovaná skla. Ve střední výbavové verzi ‚Ambition’ získá zákazník bez příplatku rádio s CD/MP3, mlhovky, skla SunSet s vyšším stupněm tónování a 15“ kola z lehké slitiny. Výbava nejvyšší verze Elegance se v zaváděcí nabídce rozroste o malý kožený paket, tempomat, zadní parkovací senzory a 16“ kola z lehké slitiny.

Od 20. října 2012 budou mít zákazníci v České republice možnost si vůz ŠKODA Rapid důkladně otestovat. V tento den se u domácích prodejců značky ŠKODA budou konat dosud největší testovací jízdy v historii značky.

Nová kompaktní limuzína ŠKODA doplňuje aktuální paletu značky mezi modely ŠKODA Fabia a ŠKODA Octavia. „ŠKODA Rapid je novou třídou značky ŠKODA a v každém ohledu nastavuje nová měřítka v segmentu kompaktních limuzín,“ říká Petr Pečenka, ředitel ŠKODA AUTO Česká republika.

„ŠKODA Rapid je nejen mimořádně prostorný, hospodárný a současně elegantní automobil, ale především jde o automobil, který nabízí vynikající poměr ceny a užitné hodnoty.“

ŠKODA Rapid je ve své třídě novým měřítkem prostornosti. Při kompaktních vnějších rozměrech vozu (délka 4,48 m, šířka 1,71 m, výška 1,46 m) může uvnitř cestovat až pět osob. Rapid vykazuje nejlepší hodnoty ve své třídě, pokud jde o prostor pro kolena a nad hlavou. ‚Nejlepší ve třídě’ ve svém segmentu je také objem zavazadlového prostoru – 550 litrů. „ŠKODA Rapid je ten pravý vůz pro celou rodinu,“ doplňuje Pečenka.

Se svou vynikající nabídkou prostoru je nová modelová řada značky ŠKODA AUTO veskrze ‚Simply clever’ vozem. Příkladem mimořádně jednoduchého a efektivního řešení je škrabka na led, ukrytá ve víčku palivové nádrže. Na přání ŠKODA poprvé nabízí také oboustranný koberec do zavazadlového prostoru. Pod sedadlem řidiče se navíc nachází praktický držák reflexní vesty.

Díky nádobce na odpadky, integrované do bočních dveří se snadno udržuje pořádek v interiéru. Nad rámec těchto ‚premiér’ může být Rapid na přání vybaven celou řadou dalších chytrých řešení, například držákem multimediálních zařízení, držákem parkovacích lístků, různými držáky nápojů, síťkami na vnitřní straně předních opěradel a síťovým programem pro zavazadlový prostor.

Jako u vůbec prvního sériového vozu značky se u vozu ŠKODA Rapid plně uplatňuje nově vyvinutý designový jazyk značky. Dokonalé proporce, jasně a čistě modelované plochy vytvářejí atraktivní celkový vzhled.

ŠKODA Rapid klade důraz na aktivní a pasivní bezpečnost: sériově je Rapid v České republice a v dalších zemích EU vybaven systémem ESP (Electronic Stability Program). Volitelné funkce, jako kontrola tlaku v pneumatikách, mlhové světlomety s takzvanou ‚Corner-Funkcí’ nebo asistent pro rozjezd do svahu ‚Hill-Hold-Control’, posilují úroveň aktivní bezpečnosti vozu.

V oblasti pasivní bezpečnosti posádku v případě nárazu ochrání rozsáhlý bezpečnostní paket. Jeho součástí je šest airbagů – přední, boční a hlavové – dále výškově stavitelné tříbodové bezpečnostní pásy s přitahovačem a bezpečnostní hlavové opěrky.

V Evropě bude ŠKODA Rapid nabízena s celkem čtyřmi benzinovými a dvěma naftovými motory, všechny splňují emisní normu EU 5. Základní motorizací je zážehový motor o objemu 1,2 litru, tříválec MPI o výkonu 55 kW (75 koní). V nabídce jsou i další benzinové motory: 1,2 TSI o výkonu 63 kW (86 koní), motor 1,2 TSI o výkonu 77 kW (105 koní) a motor 1,4 l TSI o výkonu 90 kW (122 koní).

Vznětový motor o objemu 1,6 litru pracuje s přímým vstřikem paliva Common-rail, je vybaven filtrem pevných částic a má dvě výkonové varianty. Výkonnější varianta motoru 1,6 TDI CR, která dává výkon 77 kW (105 koní), je k dispozici okamžitě. Základní naftová verze s výkonem 66 kW (90 koní) přijde na trh v polovině roku 2013. Volitelně bude možno tento motor kombinovat se sedmistupňovou přímo řazenou převodovkou DSG.

Již při zahájení prodeje budou v nabídce i úsporné pakety Green tec. Součástí paketu Green tec je systém start-stop, rekuperace a pneumatiky se sníženým valivým odporem. Tato opatření snižují spotřebu paliva až o 0,5 l/100 km.

ŠKODA Rapid bude sjíždět z linky v Mladé Boleslavi jako třetí model vedle modelových řad Fabia a Octavia. Pro výrobu modelu Rapid a nové generace řady Octavia automobilka v současné době modernizuje a rozšiřuje výrobní provozy ve svém hlavním závodě. Výrobní kapacita této linky v Mladé Boleslavi postupně vzroste z 800 až na 1.200 vozů denně.

Automobilka dnes v rámci koncernového večera pořádaného u příležitosti pařížského autosalonu poprvé veřejnosti představila svou novou kompaktní modelovou řadu. Světovou výstavní premiérou vozu ŠKODA Rapid česká automobilka zahájila další etapu největší modelové ofenzívy své historie. Od října 2012 bude Rapid postupně uváděn na evropské trhy, specifické verze kompaktního modelu budou k dispozici také pro Čínu a Rusko.

Při prezentaci v předvečer pařížského autosalonu zdůraznil Prof. Dr. h.c. Winfried Vahland, předseda představenstva společnosti ŠKODA AUTO, význam modelu Rapid pro růstovou strategii automobilky: „K práci na novém modelu Rapid náš tým přistupoval velmi osobně. Výsledkem je opravdová ŠKODA se všemi přednostmi naší značky: s dostatkem místa pro celou rodinu, vysokou funkčností, osvědčenou technikou, excelentním designem a vynikající cenou,“ říká Vahland.

„S těmito hodnotami stanovuje ŠKODA Rapid měřítka ve svém segmentu – je novou třídou značky ŠKODA. Tento vůz bude po řadě Octavia naším druhým nejprodávanějším modelem a trvale posílí pozici značky na světovém trhu,“ dodává šéf značky ŠKODA.

Nové modely hrají klíčovou roli v plánech ŠKODA AUTO na další posilování pozice automobilky na mezinárodním trhu. Cílem je do roku 2018 zvýšit celosvětové prodeje na minimálně 1,5 milionu vozů ročně. Prof. Vahland k tomu dodává: „Stabilně udržujeme růstový kurs a v prvních osmi měsících roku 2012 jsme v náročném tržním prostředí zvýšili počet dodávek zákazníkům o 8,5 % na novou rekordní hodnotu více než 633 300 vozů. Růstová strategie přináší konkrétní výsledky.“

Své růstové plány ŠKODA AUTO zakládá právě na největší modelové ofenzívě své 117leté historie. V příštích letech uvede automobilka na trh každých šest měsíců jeden nový, nebo modernizovaný model. Vedle tradičních evropských trhů sází česká značka zejména na růstové trhy Ruska, Indie a Číny.

K zákazníkům v Říši středu se ŠKODA Rapid vydá v průběhu roku 2013. Od jara 2014 bude tento kompaktní model sjíždět také z linky koncernového závodu v ruské Kaluze.

tisková zpráva

5 Comments on “Cena Škoda Rapid začíná na 289 900 Kč”

  1. Škoda Rapid se mi
    Škoda Rapid se mi vzhledově libi.Co se mi ale na ni nelibi je obsah motoru.Navrat do doby š120 nebude asi tim nejštastnějšim.Samozřejmě jsou zde nove moderni motory a koncepce o kterych se v době 120 ani nesnilo.Ale pokud bude vozidlo plně obsazene tak zakonitě spotřeba vyrazně stoupne a to nemluvim o využitelnosti zavazadloveho prostoru kutily a chalupaři v pojeti rodiny.U Citiga motor 1,2 toleruji,je to zastupce městskeho vozidla,ale Rapid je přecejen o třidu vyše a absence motoroveho objemu 1,4 bude chybět.

Napsat komentář