Siemens otevřel dvě nabíjecí stanice v Praze

Petr Soukup - 09 Červen 2011

Pokud patříte mezi několik desítek vyvolených a brázdíte české silnice elektromobilem nebo jste prostě jen příznivcem elektrických aut, zpozorněte. Elektrotechnický gigant Siemens totiž právě dnes otevřel v Praze dvě „dospělé“ nabíjecí stanice umožňující jak pomalé, tak i rychlé dobíjení.  
Nabíjecí stanice Siemensfoto: Hybrid.cz

Přímo u sídla společnosti v pražských Stodůlkách jsou nyní k dispozici dva nabíjecí stojany. Každý z nich je vybaven dvojicí zásuvek - jednofázovou 230 V/16 A a třífázovou 400V, jejíž maximální výkon 22 kW může dobu strávenou u stojanu zkrátit až šestinásobně oproti klasickému pomalému nabíjení.

Nabíjecí stanice přitom nejsou určeny pouze pro dva Citroeny C-Zero, které Siemens u příležitosti otevření stanic přebral od zástupců francouzské automobilky, ale především pro širokou veřejnost. O platební metody se přitom návštěvník starat nemusí, elektřina je zdarma.

Ministr průmyslu a obchodu Martin KocourekSlavnostního otevření se zúčastnil i ministr průmyslu a obchodu
foto: Hybrid.cz

Jedná se de facto o promyšlenou reklamu, kterou dělají nabíjecí stanice samy sobě. Siemens chce totiž stojany kompatibilní se všemi dostupnými elektromobily tradičních automobilek dodávat koncovým zákazníkům a instalovat je na veřejných prostranstvích či na parkovištích u obchodních domů, kulturních center a třeba i restaurací rychlého občerstvení.

Po testech bezkontaktního indukčního nabíjení v Berlíně, o kterém jsme již informovali, přidává Siemens další pozitivní zprávu do světa elektromobility. Dá se totiž předpokládat, že takto silná společnost si své zákazníky najde.

Zpět na HybridPřidat komentář

Ha, to mám na dohled od práce. Někdy musím prubnout.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.