Rivian předběhl Teslu: je připraven zahájit výrobu elektrického pick-up trucku R1T

Tesla má další problém. Nejen, že Tesla Model Y přichází do Evropy se zpožděním, teď ji doma předběhne Rivian s elektrickým pick-up truckem.

Elektromobil Rivian R1T, plně elektrický pick-up truck, bude prvním vozem, který vyjede z továrny Rivian ve městě Normal ve státě Illinois. Následovat by mělo SUV R1S a v blízké budoucnosti pak i další, menší modely.
foto: Rivian

Pick-up trucky jsou v jedním z nejdůležitějších, ne-li tím nejdůležitějším segmentem automobilového trhu. V roce 2020 se jich tam prodaly skoro tři miliony z celkem 14,5 milionu aut.

Když byl před lety s velkou pompou ohlášen elektromobil Tesla Cybertruck, bylo jasné, že se strhne pořádná mela. Žádná automobilka si nebude chtít nechat tenhle segment trhu obsadit.

RJ Scaringe, šéf automobilky Rivian, aktuálně potvrdil, že firma je připravena začít vyrábět elektrické pick-up trucky R1T a čeká už jen na úřední povolení (od EPA a NTHSA). I výroba Rivianu byla poznamenána pandemií čínského koronaviru a o několik měsíců odložena.

Přesto se s největší pravděpodobností podaří Rivianu přijít na trh s elektrickým pick-up truckem jako první. Předběhne tak Teslu, která aktuálně musela – opět – uvedení Tesla Cybertrucku odložit, a to na rok 2022. A to i přesto (nebo možná právě proto), že údajně má na Cybertruck už 1 milion rezervací.

Rivian je novým americkým želízkem v ohni a není vyloženo, že by se mohl stát „další Teslou“. Postupně totiž buduje svou vlastní síť nabíjecích stanic a už teď chystá i další modely elektromobilů, expanzi do Evropy i stavbu dalších továren. Mezi jeho investory patří Ford či Amazon.

Čtyři komentáře u “Rivian předběhl Teslu: je připraven zahájit výrobu elektrického pick-up trucku R1T”

  1. Vyrábět je jedna věc, otázka zní kolik jich budou schopni
    Vyrábět je jedna věc, otázka zní kolik jich budou schopni vyrobit. tesle trvalo možná rok nebo víc než vyladila výrobu Modelu 3 na nějakou slušnou rychlost. Ještě teď se o tom Elonovi zdá. Takže kolik zvládne Rivian za první rok vyrobit kusů? 5.000? 10.000? 30.000?

Napsat komentář