Rivian hledá místo pro druhou továrnu, udělal si skvělou reklamu díky Bezosovi a jeho cestě do vesmíru

auto elektromobily Rivian

Rivian získal od investorů dalších $2,5 mld. a potvrdil, že hledá místo pro druhou továrnu v USA. A spousta dalších novinek.

Plně elektrický pick-up truck Rivian R1T se má po několika odkladech způsobených především pandemií činského koronaviru začít vyrábět a dodávat prvním zákazníkům v USA už během následujících týdnů.
foto: Rivian

Rivian pomalu nahrazuje značku Tesla jakožto nejžhavější téma v oblasti elektromobility. Aktuálně získal od investorů dalších $2,5 mld., které využije mimo jiné pro vybudování své druhé továrny v . Od roku 2019 je to celkem už $10,5 mld.

Mezi investory byli samozřejmě Amazon i Ford, ale i další. RJ Scaringe, šéf automobilky, potvrdil, že výroba prvních elektromobilů by měla začít co nevidět. S tím souvisí i plánovaný vstup na burzu.

Rivian si aktuálně udělal skvělou reklamu nejen doma v USA, ale po celém světě, když plně elektrické SUV Rivian R1S posloužilo jako taxi pro austronauty kolem Jeffa Bezose a jeho společnosti Blue Origin při cestě do vesmíru raketou New Shepard.

Bezos se v tomto případě samozřejmě inspiroval u Elona Muska, který elektromobily Tesla Model X už dlouho využívá pro dopravu astronautů k raketám své společnosti .

Ale zpět k Rivianu. Ten si udělal další očko, když se dohodl s ministerstvem prostředí státu Tennessee na tom, že v tamních národních parcích vybuduje nabíjecí stanice pro elektromobily. Budou ve všech 56 parcích a budou údajně dostupné zdarma komukoliv.

Rivian tak chce své elektromobily jasně profilovat jako „auta pro dobrodružství“ a odlišit se tak od značky Tesla. O tom, že elektromobily Rivian si opravdu poradí s lecjakým terénem, svědčí i nejnovější video.

Electrive, Electrek, Rivian, CNBC

Napsat komentář