Renault-Nissan postaví v Evropě nové továrny na baterie

Aliance Renault-Nissan to s elektromobily myslí OPRAVDU vážně. Aktuálně společenství ohlásilo, že chce vybudovat v Evropě až čtyři továrny na výrobu lithium-iontových baterií. Čtyři továrny, to už je sakra velké číslo. Hlavní továrna vyroste na severovýchodě Británie poblíž továrny Nissanu ve Wearside, investice se má pohybovat kolem 200 mil. liber. Další pak vyroste v Portugalsku. Roční výrobní kapacita každé z nich se má pohybovat minimálně kolem 60 000 jednotek. Logicky se pak dá vyvodit, že právě továrna ve Wearside, která zaměstnává 4200 lidí, bude jednou z prvních, která bude v Evropě vyrábět elektromobily Renault-Nissan. Ty mají na evropský trh přijít už v roce 2011. Další továrny na výrobu baterií staví Nissan také v americkém státě Tennessee a nedávno jednu otevřel v domácím Japonsku. Produkční verze elektromobilu Nissan bude Carlosem Ghosnem odhalena letos na autosalonu v Tokiu. Mezi prvními trhy, které se ho v roce 2011 dočkají budou Dánsko, Portugalsko, Izrael, Spojené státy americké a Japonsko. Glogální uvedení bude následovat v roce 2012.

6 Comments on “Renault-Nissan postaví v Evropě nové továrny na baterie”

  1. Proti spalovákům mám jen
    Proti spalovákům mám jen tolik, že hučí, spalují nenahraditelné suroviny, znečišťují atmosféru, co 20.000 km po nich zůstane znečištěný olej a olejový filtr, jednou za 6 let musím vyměnit výfuk. Statisticky jednou za 60.000 kilometrů se u nich vyskytne závada kterou si doma neopravím. (Naposled to byla spojka po 75.000 km oprava které mne stála 34.000 Kč). Pokud chci ráno odjet z domu bez toho abych nevzbudil zbytek rodiny, tak musím auto vytlačit z garáže zavřít garáž a až potom startovat.
    Jo, málem bych zapomněl elektřinu na rozdíl od nafty mám zdarma ze svojí solární elektrárny … hm to vlastně nemám proti spalovákům, ale pro elektromobil. 🙂

    1. Už nikdy spalovací auto,
      Už nikdy spalovací auto, poslední jsem koupil v roce 2002. Pokud by mi tehdy General Motors místo sešrotování prodal EV1, tak oni nemuseli krachnout a já bych už 7 let jezdil na elektřinu. Příště to bude elektromobil, i kdybych měl čekat než krachne poslední automobilka co odmítne vyrábět elektromobily stejně jako oni. Kdo nevěří ať se podívá na „Kdo zabil Elektromobil“ (Who killed the electric car).

Napsat komentář