První záchranářské elektrokolo je v Praze

elektrické kolo záchranka elektrokolo defibrilátor

Český výrobce elektrických kol značky , společnost , předala pražským záchranářům do bezplatné dlouhodobné zápůjčky elektrokolo CityLiner, speciálně upravené pro zdravotníky – záchranáře.

Elektrokolo pro pražskou záchranku s sebou vozí i defibrilátor
foto: ekolo.cz

V sídle Záchranné služby na Vinohradech jej vodou pokřtil náměstek pražského primátora pro oblast zdravotnictví Ivan Kabický a ředitel záchranky Zdeněk Schwarz.

“Záchranářské elektrokolo je vybaveno materiálem pro poskytnutí komplexní první pomoci (včetně přenosného defibrilátoru) a to zejména v místech, kam se vozy záchranné služby rychle nedostanou – na cyklostezkách, nebo v centru metropole. V průběhu léta ho budou v denních službách používat naši profesionální záchranáři. Praha se tak zařadila mezi města jako je Londýn nebo Los Angeles, kde záchranářské cyklohlídky běžně fungují.” říká MUDr. Schwarz.

“v roce 2011 zasahovaly naše posádky u 265 úrazů cyklistů ve městě, z toho 5 cyklistů bylo předáno do následné péče zdravotnických zařízení s vážným úrazem. K úrazům proto dochází na všech komunikacích, o víkendu zvyšují počty úrazů přeplněné cyklostezky. Překážky, které brání vjezdu vozidel na tyto vymezené trasy, komplikují přístup záchranářů a prodlužují dojezdové časy ke zraněným,” pokračuje Schwarz.

“Pro účely záchranářů jsme zvolili standardní model našeho městského elektrokola AGOGS CityLiner, které je navíc vybaveno signálním žlutým lakem, velmi hlasitou sirénou pro pohyb v auto-provozu a kolo jsme doplnili o voděodolné brašny o objemu přes 60 litrů pro transport zdravotního materiálu. V případně rychlé nutnosti zvýšení dojezdu elektrokola (nad 60 km) bude na centrále záchranky připravena druhá nabitá baterie”, doplňuje Jakub Ditrich, šéf ekolo.cz.

Záchranáře na elektrokole mohli potkat již účastníci čtvrteční pražské Jarní cyklojízdy (18.4.), kde byla zajištěna zdravotní asistence na elektrokole po celou dobu této akce. Ve všední den pak bude záchranářské elektrokolo patrolovat na pěších zónách a o víkendech na cyklostezkách na okraji Prahy i v pražské ZOO.

tisková zpráva

Jeden komentář u “První záchranářské elektrokolo je v Praze”

Napsat komentář