Prodej aut v USA: hybridy se propadají, elektrická auta rostou

Jan Horčík - 04 Červenec 2011

v se už třetí měsíc za sebou výrazně propadá. V červnu 2011 se prodalo pouze 4340 vozů . Pro srovnání, ještě v květnu 2010 se prodávalo 14 248 kusů měsíčně. Naopak se prodalo 1708 kusů.   
Toyota Prius
foto: Toyota

Prozatím jsou k dispozici pouze prodejní výsledky automobilek , , a . I tak, čísla to nejsou příliš povzbudivá. Nejen, že výrazně klesla . jde v závěsu.

Nového se prodalo v červnu 2011 pouze 1021 kusů, proti 1435 minulý měsíc. si připsala 966 kusů proti 1557 minulý měsíc.

Prodej nového hybridního kompaktu spadl z březnových 2199 kusů na pouhých 454 už v květnu. V červnu to pak bylo nezřetelných 240 kusů. Celkově Toyota/ v USA během června 2011 prodala 5703 . To je o 62,5 % méně než ve stejný měsíc minulý rok.

Radovat se může Nissan. Ten téměř ztrojnásobil prodeje Nissan Leaf na 1708 v červnu proti 573 v květnu. Celkově se už v USA prodalo 3875 kusů tohoto .

prodali v červnu 2011 celkem 561 kusů . To je o něco víc než dubnových 493 kusů či květnových 481 kusů, ale pořád méně než 608 kusů v březnu.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Je to nesmysl. Propad prodeje je zapříčiněn následky zemětřesení v Japonsku. I když se auta montují v USA, mnoho dílů se dováží z Japonska.

Obrázek uživatele Jan Horčík

Je to přesně tak, viz. podrobnosti v tomto článku.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Amerika je veľká, skôr by pomohli európske štatistiky, je to pre nás cennejší poznatok.
Koľko je napríklad elektromobilov vo Francúzsku, alebo v Nemecku? Alebo aj v Rakúsku?
Ktorá firma má najviac nabíjačiek v EÚ?
Je už nejaký jednotný konektor pre rýchlonabíjanie?
Je nabíjačka z pohľadu konštrukcie len rozvázdač s elektromerom a ostatné je riadené softvérom vo vozidle?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Toto je zavádzanie.
Koľko jazdí celkovo vozidiel v Amerike?
Koľko je z toho hybridov?
Koľko je elektromobilov?
Myslíte, že ľudia, ktorí si kúpili hybrid alebo elektromobil pred mesiacom, budú o mesiac kupovať znovu?
No a pokiaľ viem, niektoré vozidlá a to hlavne elektromobily sa nepredávajú na celom území USA, takže podobné úvahy o tom čo sa prepadlo v predaji a čo nie sú dosť smiešne.
Posúdiť dôvody, prečo sa to, či ono nepredáva je dosť zložité...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nemyslím si, že by to bylo zavádění. Je to prostě konstatování určitého děje. Všimněte si prosím, že se autor ani nepokusil o spekulaci významu uvedených čísel, i když určitá tendence vývoje z informací plyne. Analýza by však potřebovala poněkud širší statistické informace o prodeji aut. Například kolik se prodá aut na klasický pohon, nebo kolik procent majitelů si pořídilo elektrické auto jako v pořadí první nebo další auto. To by bylo zajímavé.

Obrázek uživatele Jan Horčík

Celkově se v červnu 2011 prodalo v USA podle statistik Wall Street Journal 527 344 osobních aut a 525 904 lehkých užitkových vozů,

---

šéfredaktor Hybrid.cz


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrole-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.