Praha cílovou destinací závodu Zero Emission Race

Světoznámý švýcarský cestovatel maďarského původu zavítal do . Byl hostem včerejšího večírku u příležitosti odstartování projektu Praha elektromobilní. A oznámil tam příjemné překvapení. Bezemisní závod bude mít cílovou pásku v Praze!   

Louis Palmer, švýcarský učitel, zazářil v roce 2008, kdy dokončil 52 000 km dlouhou cestu ve svém solárním autě Solartaxi. Při té příležitosti se už tehdy zastavil také v Praze.

Později zorganizoval první závod Zero Emission Race. Ten spočíval v za 80 dní, a to na jakémkoliv elektrickém dopravním prostředku. Účastnily se celkem tři a všechny tři jej úspěšně dokončily letos v únoru.

Louis Palmer je však neúnavný nadšenec a tak se rozhodl ihned uspořádat další závod. Zero Emission Race 2011 Europe se má uskutečnit v září 2011. Startovat se bude v Hamburku, pojede se přes Benátky a Vídeň až do . To vše během 14 dnů.

Celkem se má účastnit až 20 vozidel, nicméně Palmer zůstává realistický. „Odhaduji, že z třinácti, kteří jsou dosud přihlášeni se skutečně zúčastní tak 10,“ sdělil nám na včerejším večírku. „Velmi rád přivítám také tým z Česka! Ti mají jedno místo rezervované.“ doplnil nadšeně.

Zároveň dodal, že zbylá místa jsou určena pro velké firmy jako jsou , a další velké automobilky. Dosud přihlášení účastníci jsou naopak většinou malé firmy a nadšenci podobně jako on.

Účast českého týmu na závodu je prozatím v jednání. Uvažuje se o možnosti, že by se zúčastnila některá z přestaveb společnosti . „Měla by to být ,“ svěřil se nám Palmer. „To je skutečně české ,“. Uvidíme, zda se podaří některému z elektrických přestavěných vozů , nebo závodu zúčastnit. Budeme vás informovat.

Napsat komentář