Olympiáda Londýn 2012: Tomáš Poláček ujel na elektrokole 1350 km

V roce 2008 stopoval repotér MF Dnes Tomáš Poláček z Prahy na do . Později přejel na vozítku . V roce 2012 se rozhodl pro obdobný kousek, ale už bez stopování. Na elektrokolo se vydal z Prahy do Londýna.

Reportér Tomáš Poláček na elektrokole AGOGS Uphill City při cestě do Londýna na letošní Letní olympijské hry. Startoval stylově v ulici Londýnská v Praze.
foto: ČEZ

Samotný nápad vyjet letos u příležitosti letní Olympiády v Londýně na elektrokole právě tam vyšel z hlavy Tomáše Poláčka. Jako sponzor přispěla společnost a jako dodavatel kola byla oslovena firma ekolo.cz.

Poláček jel na kole AGOGS Uphill City. Ujel 1350 km, na cestě byl 132 hodin, 20x dobíjel baterii a celkové náklady na elektřinu dosáhly asi 50 Kč. Proč padla volba právě na AGOGS Uphill City nám řekl , jednatel společnosti .

“Volba na byla jasná, je to typické cestovní elektrokolo s dobrou nosností (expediční naložené kolo mělo cca 42 kg) a regulací vykonu torzním snímačem šlapání, což umožnovalo delší dojezd a nižší spotřebu baterie.”

Po cestě dobíjel Poláček primárně v hotelu a pak i při zastávkách po cestě. Měl k dispozici 4A nabíječku, která dobila baterii na 70 % během 1,5 hodiny. Měl k dispozici také dvě standardní baterie.

Podle informací od Jakuba Ditrich na kole na cestě nenastal, až na závadu na jednom USB portu, žádný defekt. “Závada na USB portu byla způsobena deštěm jestě na českém území a byla opravena v Chebu,” dodal Ditrich.

Elektrokolo bylo doplněno jak o zmíněnou o záložní baterii 360 Wh, tak i voděodolné vaky pro 30 kg nákladu, pláště Schwalbe Smart Sam a USB nabíjení smarthone a HD kamery na řiditkách kola. Denně na elektrokole ujel úctyhodných 180-230 kilometrů.

One Comment on “Olympiáda Londýn 2012: Tomáš Poláček ujel na elektrokole 1350 km”

Napsat komentář