Varšavské metro bude od roku 2012 z 98% recyklovatelné, zn. BMW

Jan Horčík - 02 Prosinec 2010

Varšava, Polsko. Tamní bude od roku jedním z nejmodernějších v . Polské hlavní město si nechalo navrhnout od společností a nové vozy metra, které jsou z 98% . A navíc doslova vyzařují šetrný přístup k .   
metro - Siemens BMW Inspiro Varšava

Nové metro nese označení Siemens Inspiro a o jeho se postarala BMW Group DesignworksUSA. Prostorný interiér nabízí velmi široké vstupy do vagonů, které mají usnadnit proudění lidí.

Velké LCD monitory nabízejí přehlednou mapu metra a se stará o příjemnou atmosféru uvnitř. Veškeré mechanické i elektronické součástky byly uloženy do podvozku, nepřekážejí tedy uvnitř vagonů.

metro - Siemens BMW Inspiro Varšava

metro - Siemens BMW Inspiro Varšava

Sloupky pro držení jsou navrženy tak, aby připomínaly stromy. Kde ale nové vozy metra skutečně získávají, to je jejich samotná konstrukce. Ta je totiž z velké části hliníková, což šetří značnou část hmotnosti.

Nové vozy metra Siemens Inspiro jsou proto výrazně lehčí než jiné srovnatelné metro, čímž elektrické energie. Jakmile vozy doslouží, bude možné je z 97,5% .

Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil