Doprava v Praze: dokončení obchvatu, trasa D metra

Novým primátorem se stane z . Nástupce aktuálně rozdává rozhovory na všechny strany. Mluví v nich mimo jiné také o některých budoucích dopravních projektech.   


Mimo jiné např. o výstvabě nové trasy D. Pavel Bém v dubnu 2010 sliboval, že stavba začne ještě letos. Má jít o dalších deset a půl kilometru pražské podzemní dráhy a dalších deset stanic. Nová trasa D má především odlehčit přetížené lince C.

K tomu však Bohuslav Svoboda dodává, že v případě výstavby metra D může dojít ke zdžení z důvodu vládních opatření na snížení schodku rozpočtu. Svoboda zároveň zdůrazňuje, že jednou z priorit je pro něj dokončení . Navíc dodává, že tunel Blanka je skutečnou stavbou století a obhajuje i fakt, že se několikrát propadl.

Kdo je Bohuslav Svoboda?

Gynekolog a porodník Svoboda do povědomí veřejnosti vstoupil jako prezident České lékařské komory, kterou vedl v letech 1992 až 1998. Od roku 1990 je přednostou Gynekologicko-porodnické kliniky 3. Lékařské fakulty UK a pražské Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Již dříve se v politice angažoval. V roce 1998 přijal nabídku Unie svobody a kandidoval za tehdejší čtyřkoalici v senátních volbách na Liberecku, do druhého kola ale nepostoupil.

„Řešení dopravy v Praze je jednou z mých hlavních priorit,“ řekl Svoboda v rozhovoru na iDnes.cz. Kromě výše zmíněných dopravních opatření smlouva mezi pražskými a ODS slibuje Pražanm také 50 km nových . V jiných rozhovorech však Svoboda zdůrazňuje jako prioritu vzdědlávání, vědu a výzkum.

Deník.cz, foto: ČTK

One Comment on “Doprava v Praze: dokončení obchvatu, trasa D metra”

Napsat komentář