Opel chystá malé auto a elektromobil

Jan Horčík - 15 Prosinec 2009

General Motors se po dlouhých dišputacích rozhodli, že si (prozatím) Opel nechají. Německo si snad i trochu oddechlo. Jeden z hlavních zájemců o koupi, Rusko-kanadské konsorcium vedené Magnou už však alespoň mělo plán, jak učinit Opel v průběhu následujících let konkurenceschopným. Jeho součástí bylo i malé městské auto, které mělo konkurovat takovým jako Ford Ka, Peugeot 107 nebo Fiat 500. General Motors se teď rozhodli, že Opel skutečně malé auto potřebuje.  

Opel Trixx

Už před pěti lety značka představila svůj Opel Trixx. Ten ovšem sešel na úbytě, protože GM potřebovali dát prostor svému malému neduživému "modýlku" jménem Chevrolet Spark. Tohle malé těžké cosi s miniaturním motorem ale v Evropě nezískává právě ovace, ani zákazníky. Volkswagen navíc chystá svůj VW Up!, Toyota se zas snaží protlačit své předražené iQ. A pak je tu Smart, Mini a další malá auta. Evropský trh je prostě plný městských vozítek a vecpat se na něj nebude lehké.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To su vsetko auta, pre Cinske a Indicke trhy.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů Circontrole-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?