Loremo chystá tři modely, už letos!

Jan Horčík - 23 Leden 2009

Loremo je německá společnost zabývající se vývojem revolučního, velmi lehkého automobilu, který se už minulý rok představil na autosalonu ve Frankfurtu a zároveň je jedním z účastníků soutěže Automotive X Prize. Firmě jde práce od ruky, a tak už letos chce představit tři prototypy a zahájit ostré testování na silnicích. Tři prototypy proto, že každý z nich bude poháněn odlišným typem alternativního pohonu. Loremo EV bude čistý elektromobil. Pro jeho sériovou produkci už je údajně vše připraveno a může začít každým měsícem. Sportovnější verze Loremo GT je vybavena (proti původně předpokládanému dieselu) dvouválcovým zážehovým motorem německé výroby o obsahu 850 ccm. Loremo GT půjde do výroby už tento rok a poskytne výkon 45 kW. Tvůrci automobilu obhajují přechod od dieselu k benzinu především jednodušší legislativou, možností pozdější jednoduché konverze na CNG či LPG, menší váha i menší rozměry motoru a také nižší cena. Třetí verzí úsporného vozu Loremo je hybrid vybavený 700 ccm benzinovým motorem a spotřebou 1,9 l/100 km.
Loremo
Loremo
Loremo

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Už jsem to tady jednou psal. Diletanti z hybrid.cz asi nemají ani základní znalosti spalovacích motorů. Pístový spalovací motor spalující benzín se nazývá zážehový a né jak z článku vyplývá - SPALOVACÍ - . Je to opravdu tak těžké se naučit alespoň úplné základy pane Horčíku ? Nejsem puntičkář ale formulace, že místo dieselu bude spalovací motor, je prostě hloupá. Omluvte urážlivý tón mého příspěvku, ale jak už jsem zmínil - tahle chyba se zde již objevila a já na ní reagoval.

Obrázek uživatele Jan Horčík

opraveno, díky a upozornění

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Celý ten humbuk okolo Lorema mi přijde přinejmenším podezřelý. Navrhnou vozidlo s jasnou vizí vzhledu, typu motoru,... udělají předváděčku zákazníkům a vyberou zálohu od více než 8 000 z nich. Najednou změna designu, pohonu,... Co na to ti zákazníci? Auta prý testují již delší dobu např. v Austrálii - pár statických fotek a videa z divných úhlů pro uchlácholení nedočkavých zákazníků a ziskuchtivých investorů... Termín výroby se stále protahuje... Jak jsem v Loremo věřil, začínám o něm stále více a více pochybovat.


10% sleva na produkty EVmotionNabíječky elektromobilů Circontrol