Hybrid Prius je příliš tichý, Toyota nabídne zvukovou signalizaci

Jan Horčík - 27 Srpen 2010

Automobilový svět se mění. Nová elektrická a jsou "příliš" tichá. proto začíná prodávat speciální zvukový systém, který při tichém pohybu automobilu na elektřinu bude vydávat zvuk. Podobné opatření má zabudované také .   
hybridy - Toyota Prius - zvuková signalizace

Toyota oznámila, že v souladu se strategií budovat stále zahájí 30. srpna prodej palubního zařízení, které bude pomocí zvukového signálu upozorňovat chodce i ostatní účastníky silničního provozu na jízdu tichého vozidla, jakým je např. hybridní vůz používající zážehový motor v kombinaci s elektromotorem. Cena zařízení je 12 600 jenů (asi 3000 Kč) bez instalace a dalších poplatků. Je kompatibilní pouze s nejnovější (třetí) generací vozů Prius.

Zařízení budou v celém nabízet autorizovaní prodejci značky Toyota a distributoři originálních dílů a příslušenství Toyota k dodatečné montáži ve vozech Prius třetí generace s plnohodnotným . Pokud se pohybuje rychlostí přibližně do 25 km/h v režimu elektromobilu, palubní zařízení automaticky produkuje umělý zvuk . Kmitočet zvuku, který má upozorňovat, ale neobtěžovat, se zvyšuje nebo klesá úměrně rychlosti vozidla, a tak pomáhá odhadnout vzdálenost a rychlost pohybu vozu.

Zařízení je koncipováno tak, aby splňovalo nové směrnice japonského Ministerstva zemědělství, infrastruktury a dopravy vydané pro hybridní a další velmi tichá vozidla. TMC připravuje i další verze tohoto zařízení pro hybridní vozidla používající zážehový motor a elektromotory, hybridní vozy typu , a vozy s hybridním pohonem na , které tato automobilka uvede v budoucnosti na trh.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Vedel by som si predstavit, keby to vydavaloí zvuk, ako EKG. Nieco, ako ked cuvaju nakladne auta.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tak prius je málo hlučný, bude vydávat playstation sound... OMG. Málo kouří, tak přidáme přídavný motor řekněme na dehet. Málo z něj kape olej, přidáme vanu s vyjetinou, která bude automaticky upouštět kapky oleje. Co ještě? Tak snad lidé nesmí být stádo hloupých ovcí a nespoléhat se pouze na sluch. To samé řidiči. Musí jim dojít, že je jaksi není slyšet a přizpůsobit k tomu svou jízdu. Samozřejmě že jedinci mezi námi s velkým egem a touhou "dávat těm kreténům napít" budou problém... Nicméně nedovedu si představit tu směs zvuků na hlavní třídě, kdy každý hybrid a elektromobil bude vydávat podobný hnus, ale jiný. Nebo ještě lépe přijdeme s možností uploadu zvuků z netu. Gratuluji. Místo ticha budeme mít tohle... To bude na Chocholouška...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Já se těchto zvuků docela bojim, snad to nebude jako "couvací" zvuk, který už mají některá dnešní auta. To je tak otravnej a zbytečně hlasitej zvuk, sice upozorňuje na couvání, ale spíš otravuje lidi v okolních bytech... Tak snad to nedopadne podobně. Já bych se na tyhle zvuky vykašlal, stejně neřeší samotnej problém....

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Je to otázka šoféra a nie zvuku. A mimochodom aj trolejbusy sú tiché a nie je s tým problém. Takže mi to pripadá ako cielená kampaň proti niečomu modernému.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ano, je to pravda, i cyklisté jedou tiše a pokud je překážka, zazvoní.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Slyšet tenhle zvuk za mnou, tak si myslím že za mnou jede ufo:) ale určitě to je užitečný "doplněk".


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrol
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?