Autosalon Paříž: Peugeot 508 včetně HYbrid4 verze

Jan Horčík - 15 Červenec 2010

Peugeot představuje nový Peugeot 508. Auto má být zosobněním nové vize značky v segmentu cestovních vozů. Pro evropský trh se bude vůz vyrábět ve Francii a pro čínský trh přímo v Číně. Obě verze karoserie modelu 508, sedan a SW, budou v Evropě uvedeny na trh začátkem roku 2011, hybridní pak o několik měsíců později.   
Peugeot 508

V oblasti mechaniky mají všechny motory vozu 508 ve své kategorii velmi dobrou pozici, a to z pohledu výkonu, reaktivity, ale také spotřeby paliva a emisí CO2. Jsou vybaveny nejmodernějšími technologiemi, jako je například nový systém e-HDi (Stop&Start nové generace spojující pohodlí a úspornost provozu). A v horizontu několika měsíců bude nabídka pohonů rozšířena o technologii HYbrid4 s výkonovým potenciálem 147 kW (200 k), pohonem 4 kol… a pouhými 99 g CO2/km (0 v elektrickém režimu). Půjde tedy o plný hybrid.

Peugeot 508 sedan

Peugeot 508 bude k dispozici ve dvou karosářských variantách: sedan (délka 4,79 m) a SW (4,81 m). Veřejnosti budou obě verze poprvé představeny začátkem října na mezinárodním autosalonu v Paříži a na trh budou uvedeny začátkem roku 2011.

Model 508 je vystavěn na platformě 3 skupiny PSA a pro evropský trh se bude vyrábět v Rennes-La-Janais ve Francii. Od roku 2011 se bude karosářská varianta 508 sedan vyrábět také v závodu ve Wuhan v Číně, kde má Peugeot s verzí speciálně přizpůsobenou specifickým požadavkům čínského trhu velké ambice.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol