Nová Mazda6 Hybrid bude mít pohon jako Prius

Automobilka ve vývoji , ale i dalších alternativ, silně zaostala. Nedávno vypluly na povrch informace, že si hodlá licencovat hybridní pohonný systém od značky . A prvním plodem spolupráce bude nová Mazda6.

Mazda byla nedávno donucena stáhnout 52 000 kusů modelu Mazda6 vyrobených v letech 2008 – 2010. Důvod? V palivovém systému si dělali hnízda pavouci! Výsledkem bylo, že se v palivové nádrži mohly objevit praskliny.
foto: Mazda

Japonská automobilka Mazda jde přeci jen odlišnou cestou, než současné špičkové automobilky. Místo vývoje alternativních typů pohonu jako jsou , a , se soutředí na zlepšování stávající technologie. Snižuje hmotnost, snižuje spotřebu a zvyšuje efektivitu motorů.

Je ale znát, že pouze toto nestačí. Vyvinout vlastní hybridní systém pohonu by si vyžadovalo obrovské náklady. A tak není divu, že si raději licencovala spolehlivý a prověřený HSD.

Spekulovalo se, že jej Mazda zabuduje do modelu Mazda RX-9. Špióni magazínu Car and Driver teď ale přinášejí informace o tom, že nejspíš kdesi v či USA se už dnes pohybují testovací vozy Mazda6 Hybrid.

Zkazky hovoří o tom, že Mazda6 Hybrid půjde na trh koncem roku 2012 nebo začátkem roku 2013. Je praděpodobné, že auto bude schopné ujet minimálně alespoň pár stovek metrů čistě na elektřinu. Což se dá očekávat, protože HSD pohon umožňuje stavět tzv. .

Redaktoři magazínu Car and Driver tvrdí, že namísto 1,8l benzinového agregátu, který je standardem u , využije hybridní Mazda6 vlastní výkonný, ale šetrný čtyřválec SkyActiv. Ten v modelu Mazda 3 sám o sobě nabízí výkon 163 koní a spotřebu 7 l/100 km.

Napsat komentář