Mazda nabídne v Japonsku elektrickou Mazdu 2

a ? Půjde to! Japonská automobilka už delší dobu nezávisle vyvíjí své vlastní . Je založené na malém kompaktu Demio známém v Evropě jako . K pronájmu bude od jara 2012.   

Mazda tvrdí, že její elektromobil nabídne 200 km. Chystá se jej pronajímat především vládním úřadům a korporacím, tedy fleetovým zákazníkům.

Japonská automobilka se v současnosti intenzivně zaměřuje na svou strategii Building Block Strategy. Ta má za cíl zlepšit základní technologie – vývoj šetrnějších motorů, převodovky, snížení hmotnosti aut.

Na těchto základech pak Mazda představí ve svých autech elektrické prvky jako je regenerativní brzdění a hybridní pohonné systémy. První takové technologie budou označeny „SkyActiv“ a na trh se dostanou už letos.

Paralelně s touto strategií také Mazda i nadále provádí výzkum v oblasti elektromobilů určených pro městské zákazníky, kteří nejezdí denně příliš dlouhé vzdálenosti.

Právě programem pronájmu elektromobilů chce Mazda v roce 2012 tento svůj výzkum posunout dál. Získat praktické zkušenosti s provozem elektromobilů podle kterých dál upraví své produkty.

Napsat komentář