Nissan: letos prodáme v USA 36 000 elektromobilů Leaf

Jan Horčík - 20 Leden 2014

Nissan aktuálně oslavil 100 000 prodaných elektromobilů Nissan Leaf globálně. Z toho velká část aut se prodala v . Právě Spojené státy zůstanou pro automobilku i nadále klíčovým trhem. V roce 2015 tam chce Nissan prodat až 50 000 Leafů.auto Carlos Ghosn Nissan Tokio Autoshow Nissan Bladeglider

Carlos Ghosn prezentuje na tokijském autosalonu při prezentaci modelu Bladeglider
foto: Nissan/InsideEVs

Za rok 2013 prodal Nissan jen v USA celkem 22 610 elektromobilů Nissan Leaf. Během prosince se dokonce podařilo dosáhnout na rekordních 2529, což je nejvíc kusů jakéhokoliv elektromobilu se kdy ve Spojených státech za jediný měsíc prodalo.

Když před pár týdny Nissan představoval specifikace auta pro modelový rok 2014 (které nejsou nijak výrazně odlišné od verze minulé), neodpustil si Ghosn pár nových předpovědí. Ty minulé mu příliš nevyšly - v roce 2012 chtěl v USA prodat 20 000 Leafů a prodal jen 11 625.

O to větší si teď dal pozor na to co vlastně říká. V zásadě se ale pochlubil trendem směřujícím k 3000 prodaným Leafům měsíčně v USA (kde nicméně ještě není) s tím, že "dalším krokem" je dosáhnout mety 4000, a tím se dostat k hranici 50 000 prodaných aut ročně.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

co som si prezrel norskych vlastnikov leafu na yt, su vsetci velmi malo spokojny s dojazdom a doporucuju aby mal leaf aspon 40 kWh akumulator.

nebyl by přímý odkaz pro lenochy?

Mimochodem toto téma (letošní zima a elektromobily) není vůbec špatný nápad na článek zde na hybridu.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil