New Holland NH2 – traktor na palivové články

Už před časem jsme přinesli informaci, že společnost New Holland se chystá představit svůj první traktor na vodík. New Holland NH2 se ve své koncepční verzi nedávno konečně ukázal v plné parádě na výstavě v Itálii a doopravdy je na co koukat. Ačkoliv zemědělci obvykle více slyší na biopaliva jako je bioethanol nebo bionafta, ani vodík není tak docela ze hry. Energeticky plně nebo částečně sobestačné zemědělské farmy by mohly generovat vodík relativně snadno. New Holland s tím počítají, a tak jako hlavní zdroj energie jejich traktoru NH2 slouží vodíkové palivové články. Ty dodávají elektřinu elektromotoru o výkonu 106 koní pohánějícímu všechna čtyři kola. Samozřejmě, že v současné době se futuristický traktor potýká s několika zásadními nedostatky. Předně je to nízký dojezd a závratně vysoká cena. New Holland proto nepočítá s ostrou výrobou před rokem 2013.

traktor New Holland NH2 na vodíkové palivové články

One Comment on “New Holland NH2 – traktor na palivové články”

  1. Ultimátní traktor na
    Ultimátní traktor na orání brambor, s tímhle vtrhnout k nám na pole, tak se staré JZĎačky zblázní, vždyť to Zetor nepřipomíná ani z daleka. Mám chuť se stát zemědělcem.

    Avšak může být zajímavé, až něco podobného bude parkovat na nějaké biofarmě a budou na to srát bioslepice. Takovýto biotraktor okálený biokalem může vypadat vskutku impozantně. Skloubení moderních technologií s přírodou:-D

    Jinak co se týče dojezdu, ten je u traktorů poměrně zanedbatelný, podstatná je totiž provozní doba a to alespoň jednu směnu. Tedy 8 hodin. A je fuk jestli ujede 100 či 50 km.

Napsat komentář