Nejekologičtější automobilkou je Toyota

Ekologická výroba a ochrana jsou v současnosti velmi frekventovanými tématy. Proto se také každý automobilový výrobce rád pochlubí úspěchy, kterých v tomto snažení dosáhl. Jak ale zjistit, která z automobilek je v tomto ohledu nejúspěšnější? Není nic jednoduššího než nahlédnout do výsledků udělování výročních cen Fleet News Awards.

Továrna TMUK v britském Burnastonu využívá energii získanou ze 17 tisíc fotovoltaických panelů zabírajících plochu asi 90 000 m2.
foto: Toyota

O pořadí automobilek v prestižní kategorii pro nejekologičtějšího výrobce rozhodovala porota sestavená z několika respektovaných odborníků. Ta nakonec jako vítěze zvolila japonskou automobilku Toyota.

Porotci u Toyoty ocenili výrobu , které dle jejich slov nabízejí vynikající úroveň výkonnosti a nízkých emisí. Komise navíc pochválila i další ekologické aktivity japonské společnosti, jako je například vybavování továren solárními panely, využívání obnovitelných zdrojů a recyklování odpadů.

„Společnost Toyota je majákem ochrany životního prostředí nejen pro , ale i pro všechna další odvětví,“ zaznělo mimo jiné z úst odborné ekologické komise.

Není proto divu, že byl generální ředitel Ewan Shepherd těmito slovy uznání velmi potěšen. „Je pro nás velká čest získat toto ocenění. Náš závazek je možné spatřovat v tom, že nejenže už nabízíme nejrozmanitější škálu hybridních vozidel, ale budeme i nadále pokračovat ve vývoji technologií a nových modelů, které chceme zpřístupnit co nejširšímu spektru zákazníků,“ poznamenal Shepherd.

Toyota v letošním roce dosáhne nových milníků v oblasti snižování emisí a zvyšování efektivnosti zavedením nových šetrných modelů vozidel. Rodina automobilů bude rozšířena o sedmimístný plný hybrid Prius+, ke kterému navíc přibude .

Letos v létě se rovněž začne prodávat i , která poprvé v segmentu malých vozů představí hybridní technologii . Díky tomu se zákazníci mohou těšit na kombinovanou spotřebu okolo 3,5 l/100 km s emisemi CO2 pouhých 79g/km.

Napsat komentář