Návrat do budoucnosti: elektrický DeLorean EV

Jen málokteré auto dosáhlo tak ikonického statusu jako model DeLorean DMC-12. Proslavil se totiž jako stroj času ve filmové trilogii Návrat do budoucnosti. Texaská společnost DMC aktuálně ohlásila, že jej nově hodlá vyrábět také jako elektromobil.

Ikonické gullwingové dveře by měly zůstat zachovány také u elektrické verze. Otázkou je kam se vměstnají baterie – motor byl totiž u klasickým DMC-12 umístěn vzadu.
foto: DMC

Ne že by už elektrické přestavby DeLoreanu DMC.12 neexistovaly. Naopak, tohle si o ně přímo říkalo. V roce 2008 například bylo možné jeden kus vydražit na aukčním portále eBay za velmi příjemnou cenu 15 600 dolarů.

Koncem minulého roku si vlastní elektrickou přestavbu DeLoreanu udělala milánská redakce magazínu Wired. Tehdy ještě netušili, jak blízko je oficiální ohlášení elektrického DeLoreanu.

DMC bude na elektromobilu spolupracovat s malou začínající společností Epic EV. Elektrický DeLorean DMC-12 by měl být ve výrobě v roce 2013.

Epic EV je společnost, kterou založil spoluzakladatel firmy Aptera Chris Anthony. Soustředí se na elektrické speciality jako jsou lodě, čtyřkolky, tříkolky a podobně. Aktuálně jsme představovali jejich elektrickou buginu AMPV EV.

První informace mluví o tom, že elektrický DeLorean bude disponovat maximální rychlostí 200 km/h a výkonem 260 koní za cenu kolem 90 000-100 000 dolarů.

Filmové DMC mělo baterii o kapacitě 1,21 GWh. Kromě rychlé jízdy ale zvládalo také cestování časem tam i zpět. Předpokládáme, že nový elektrický DeLorean si vystačí s mnohonásobně nižší kapacitou. Nebude sice umět cestovat časem, ale pár stovek kilometrů vás asi sveze.

3 Comments on “Návrat do budoucnosti: elektrický DeLorean EV”

  1. mohli by tam dat izotopovu
    mohli by tam dat izotopovu bateriu aku davaju do satelitov ktore cestuju daleko od slnka, ať to má říz. O DeLoreane DMC-12 snivam uz dávno, zatiaľ je akákoľvek jeho verzia pre mňa nedostupná. Bolo by to len na ukazovanie sa, na normalne veci tu máme Škodovku 🙂

Napsat komentář