Nanotechnologie v bateriích

Nanomateriály a jsou, zdá se, jedním z klíčových směrů (viz. nanogenerátory), které v budoucnu umožní masovější rozšíření automobilů na elektrický/alternativní pohon.
Už několik společností vyrábí své baterie s pomocí nanočástic. Nejnovějším přírustkem do party je spoečnost Decktron/Nanoexa, která vyrábí lithium-iontové baterie. Nový nanokrystalický materiál vyvinutý v této firmy má umožnit výrobu li-ion baterií o výkonu až 3 kW/kg.
Nová generace lithium-iontových baterií vyrobených pomocí nanotechnologií by mohla výrazným způsobem rozšířit možnosti dnešních hybridních automobilů a .

2 Comments on “Nanotechnologie v bateriích”

  1. Není to kravina, byl
   Není to kravina, byl uveden výkon baterií a správně ve watech, tedy kW. To znamená, že vozidlo osazené dejme tomu baterií o hmotnosti 100 kg může být osazeno motorem o jmenovitém výkonu 100kW a plně se využije výhod elektropohonu. Motor se dá, narozdíl od motoru na benzín opakovaně a i více, než 3x přetížit, ten benzínový pouze jednou!!Čili: výše nastíněné vozidlo vyrazí jako blesk třeba na křižovatce, při předjíždění či do kopce. Chápeme?
   KDO NEJEL NA ELEKTRIKU? NEPOCHOPÍ

   predseda@elektromobily.org

Napsat komentář