Li-Ion Motors představili další unikátní elektromobil

Dávno jsou pryč doby ve kterých ještě platil zkostnatělý názor, že musí být současně nudná i nemotorná. Dalším důkazem toho, že tomu tak není, je nejnovější přírůstek americké společnosti , která má mimo jiné „na triku“ vítěze letošního , vůz .   

Inizio, jak zní jméno vozidla, je totiž elektrický , který dosahuje opravdu výjimečných parametrů. o výkonu 207 koňských sil umožní konceptu Inizio rozběhnout se z 0 na 100 km/h v průběhu 3,4 vteřiny.

Také další specifikace má tenhle rychlík vskutku impozamtní – maximální rychlost dosahuje 272 km/h a akční rádius vozidla se zastaví na hodnotě 250 kilometrů.

Pomocí standardní 220V zásuvky můžete elektromobil nabít v průběhu osmi hodin. Životnost baterií je 2500 cylů. O stavu baterie vás informuje LCD displej, na kterém jsou také zobrazeny nejbližší dostupné .

Dalšími lákadly supersportu jsou vysoce-intenzivní halogenové světlomety, elegantní exteriér a pohyblivé zadní křídlo, které umožňuje snížit odpor vzduchu.

Li-ion Motors Inizio se v davu připravovaných rozhodně neztratí. Zejména otevíraní dveří á la si určitě všimne každý.

Na druhou stranu zas budete moci i vy sledovat závistivé pohledy, a to díky 3D kamerám s vysokým rozlišením umístěným na zpětných zrcátkách. Li-Ion Motors Inizio bude k dispozici od poloviny roku 2011 za 139 000 dolarů.

Greencar

Čtyři komentáře u “Li-Ion Motors představili další unikátní elektromobil”

  1. Vliv křídla na
    Vliv křídla na aerodinamiku může dost ovlivnit jízdní vlastnosti vozu.V zatáčkách určí při jaké rychlosti auto ještě nevyletí ze silnice a na rovince zvyšuje zátěž na kola a tím účinek brzd.Pokud má navíc promněnlivý sklon,je vliv ještě větší.A i kdyby tam to křídlo nebylo,tak je to pořád nádherné auto.Pochvala designérum.

    1. Chalani to asi mysleli, že
      Chalani to asi mysleli, že krídlo je polohovateľné a počas priamočiarej trajektórie je schopné znížiť prítlak a teda aj odpor. Naopak počas natočenia volantu tento prítlak zvyšuje. Zas je otázna spoľahlivosť – musí ostať vodič prekvapený až sa to pokazí 😀

Napsat komentář