Kam jinam o víkendu, než na 3. elektrowesternový sraz v Boskovicích!

placená inzerce - 15 Září 2020

Příroda, sluníčko, elektromobily, doprovodné akce a možná až 100 elektromobilů se setká tuto sobotu v Boskovicích.Organizátoři očekávají účast až stovky elektromobilů

Organizátoři očekávají účast až stovky elektromobilů
foto: Elektrowesternový sraz Boskovice

Zase to bude skvělá zábava – alespoň tak se to jeví z průběžných výsledků internetové soutěže. Jedna z otázek je, kolik Temelínů by bylo potřeba postavit, když by u nás jezdila všechna osobní auta na elektřinu.

Čísla padají neskutečná – od nuly až do 528 Temelínů. Přitom motivace do soutěže je skvělá, hlavní cenou je dodávka elektrické energie zdarma pro byt či dům na jeden rok. Online si můžete zasoutěžit ZDE a pravidla soutěže najdete ZDE.

Stejnou cenu zajistili partneři srazu i pro soutěž na westernu. Dovednosti budeme poměřovat v těžbě lithia, střelbě z luku, hodu tomahawkem a nachystány jsou i další disciplíny, které budou pro soutěžící překvapením.

100 elektromobilů k vidění

Organizátoři očekávají, že na sraz přijede až 100 elektromobilů. Tahákem budou samozřejmě novinky. Honda-e, eMini, a další. Zajímavostí bude i Tesla v závodní úpravě a ryze český nákladní elektromobil.

Vyjmenovávat všechny značky elektromobilů, které přijedou, by bylo zbytečné. Stačí říct, že v Boskovicích budou zastoupeni všichni, kteří to s elektromobilitou myslí vážně.

Tesla Model X, Tesla Model 3, Tesla Model S, Škoda CitigoE iV a Volkswagen eUp přijedou hned v několika kusech. Na druhou stranu osamoceně si bude připadat Mercedes, Volkswagen eCrafter a úplná novinka - komunální elektromobil ELZEBRA, který je kompletně vyroben v ČR, a to včetně DCBL motorů v každém kole. ELZEBRA má kabinu pro tři osoby a elektronika je také česká. Přislíben je i elektrický traktor.

Samotný program začíná od 9 hodin a kromě výše uvedeného si můžete přijet udělat u některých typů EV elektromobilní diagnostiku a také testy účinnosti rekuperace. Bude vás čekat představení elektromobilních novinek a také prezentace partnerů srazu.

V případě zájmu budete mít i možnost objednat si elektromobily, wallboxy a fotovoltaické panely za zvýhodněných podmínek. Zřejmě se nám nepodaří zajistit hromadný nákup CITIGO-e iV za tak skvělých podmínek jako minule, ale naše zdroje tvrdí, že i u Škody ENYAQ iV je jistý prostor pro úpravu ceny. Nechme se tedy překvapit.

Proběhne také již tradiční elektromobilní handlování. Prodej zajetých elektromobilů přímo od vlastníků. A protože jsou tyto elektromobily denně používány, jejich baterie nebudou degradovat dlouhým stáním v autobazarech.

Na westernu bude přichystaný například Leaf (24kWh) za 177 000 Kč s DPH a elektrická dodávka eNV200 za 277 000 Kč bez DPH, což jsou skvělé ceny.

Soutěž ve výrobě elektřiny šlapáním na kole

Soutěž ve výrobě elektřiny šlapáním na kole
foto: Elektrowesternový sraz Boskovice

Na sraz může dorazit každý. Elektromobilem, autem, na kole, pěšky i na koni. Účast na srazu je zdarma, za vstup do areálu Westernového městečka se taky nic neplatí.

Jestliže si s námi chcete zasoutěžit o hodnotné ceny, je vhodné se do soutěží registrovat již nyní. Součástí poplatku za registraci jsou i stravenky na jídlo (velká obědová polévka, teplý a studený nápoj, zákusek, na večeři westernový talíř a dobrůtky na country bál). Zaregistrovat se můžete ZDE. (470 Kč registrace přes internet, 600 Kč na místě)

Vzhledem k situaci organizátoři pro tentokrát zvolili country bál na náměstíčku před saloonem. Počasí má být podle místního šamana krásné, teplota 23 °C – to víte, poslední letní dny. Akce tedy bude open – air. Jak to vypadá na takovém Boskovickém country bálu pod širým nebem, můžete vidět na následujících obrázku. Fotografie je z akce, která proběhla před měsícem.

Country bál při měsíčku před saloonem

Country bál při měsíčku před saloonem
foto: Elektrowesternový sraz Boskovice

Tento rok se na Jižní Moravě mimořádně dařilo vínu. A proto je pro každý elektromobil přichystán jeden litr burčáku, přímo od vinaře. Na srazu je přichystáno vystoupení koňské show, které bude v 13.30 hod v amfiteátru.

A protože si manželky elektromobilistů minule stěžovaly, že nemohou ty svoje elektromobilisty odtrhnout od aut, nachystána je pro ně Dámskou degustace moravských vín v salonu Four Roses. Ta bude probíhat od 16 hodin.

Tady si spalováci k nabíječce netroufnou

Tady si spalováci k nabíječce netroufnou
foto: Elektrowesternový sraz Boskovice

Dámy se zde seznámí s desítkou moravských vín. Od bílých, přes růžové až po červené. Vína s Vámi bude ochutnávat provozovatelka Sklípku Brno, který je partnerem srazu. I na tuto akci je vhodné se předem registrovat.

Elektrolodě v Punkevních jeskyních

Tak se jmenuje naše nedělní akce. Ještě nemáte elektroloď? To nevadí, v Punkevních jeskyních jezdí již více jak 10 let. Zarezervovali jsme pro elektromobilisty obtížně sehnatelné lístky na projížďku. Nenechte si ji ujít. Registrace na Punkevní jeskyně je ZDE. Další z elektromobilních akcí v Boskovicích je Konference O tajemství elektromobility, jejíž program je ZDE.

Kompletní program akcí naleznete na webových stránkách. A jestli přemýšlíte proč se zúčastnit srazu v Boskovicích, tak možná právě proto, že tam bude dobrá nálada, sluníčko a ta je spolu s čistým vzduchem základem pro Vaši imunitu.

placená inzerce
Zpět na HybridPřidat komentář

To vyzerá na dobrú akciu. Len škoda tých obmedzení kvoli korone u nás :(

---

FVE 10kWp + 12kWh LiFePO4, fotovoltaický ohrev vody 1,2GJ tepelný zásobník, 100tis. km na elektro (50% z vlastnej FVE).

Obrázek uživatele Kuk

Tu nabíječku měli obouchat nehořlavou atrapou dřeva. :D

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Omyl, ta nabíječka je normálně ze dřeva - akorát jsme ji obložili tím plastem.
Nějaké fotky z výstavby nabíječky na westernu lze nalést zde:
https://malaelektromobilitacz.rajce.idnes.cz/2._elektrowesternovy_sraz_v_Boskovicich_21.09.2019

Tak jsem zacal prohlizet a kdyz jsem uvidel cislo x/562 (!) tak jsem to vzdal. Information overload. Ale chapu ze je to spis pro lidi kteri tam byli a muzou si to takto stahnout. To neni kritika, jen konstatovani soucasne reality. Sam taky fotim dost.

Kdyz koukam na ty fotky, tak me napada, ze bych mohl take neco podobneho udelat u nas na zahrade. Vidim ze lidi radi ryji a kopou, tak bych po akci mohl zasadit brambory.

Neryjí - těží lithium.

Obrázek uživatele Kuk

Tak to je nesmírně mazané. :D

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele Radovan

Nejlepší je ta ostraha nabíječky se zbraní v ruce, ovšem volil bych stylově elektrický kabel pod napětím, ne zbraň založenou na spalovacím principu :-)

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 91 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 42 tis. km (56 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Jenže ten kabel by se dal vyložit jako léčba elektrošoky z pomatení smyslů...kvér je prostě eliminační nástroj

---

Ten vyrobce kabelu nema certifikaci na vyrobu lecebnych pristroju a tudiz by se uzivatel dopustil trestneho cinu. Navic by byla povinnost byt clenem ČLK a podminka titul MUDr.
Winchester .30-30 splnuje urcite vsechny nalezitosti.

Jabko, co spadlo Newtonovi na hlavu, taky nemělo certifikaci léčebného přístroje...a už to řadu lidí straší stovky let, protože by se jim sakra do jejich vidění světa hodilo, aby Newtonovská fyzika neplatila...

---

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů Circontrole-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.