Japonsko brzy spustí na vodu dva ropné tankery na baterky

Před rokem jsme informovali, že Japonci chtějí stavět ropné tankery s pohonem na elektřinu. Jejich plán se blíží uskutečnění.

Japonsko začíná budovat flotilu přepravních lodí – ropných tankerů – s čistě elektrickým pohonem. V tomto případě se energie bude ukládat do obří 3,5MWh baterie.
foto: Asahi Tanker

Společnost Asahi Tanker, která je součástí většího konsorcia, oznámila, že si objednala dva bateriové tankery. Na vodu mají být spuštěny postupně v březnu 2022 a březnu 2023. Budou vybaveny obří 3,5MWh baterií.

Ropné tankery na baterky budou produkovat nulové emise CO, CO2, NOx, SOx a jakýchkoliv jiných látek. Posádka se také může těšit na komfortnější pracovní prostředí s nižší hlučností a vibracemi.

O baterie Orca ESS s kapacitou 3,5 MWh se postará společnost Corvus Energy. Pohonný systém pro 62 metrů dlouhé tankery vyrobí Kawasaki Heavy Industries (KHI).

Elektrické ropné tankery budou přepravovat palivo pro další lodě. Zároveň bude baterie tankerů k dispozici jako záložní pro případ přírodních katastrof v Tokiu.

16 Comments on “Japonsko brzy spustí na vodu dva ropné tankery na baterky”

 1. off
  Zde se můžete podívat jaký houvna o zelený energii a

  off
  Zde se můžete podívat jaký houvna o zelený energii a klimatu vkládaj lidem do hlav pravičácká média, když teplej Texas lízne mrazivej jazyk severního počasí s teplotou o 20 stupňů nižší než obvykle. Výsledek – větrníky jsou na hovno, můžou za výpadky rozvodný sítě a jedině fosilní paliva nás zachrání. Ha ha ha. Zároveň tuto anomálii vydávají za důkaz toho že oteplování neexistuje. :)))
  A víte jaký jsou v USA rozvodný sítě? Jsou tam 3 sítě. Je tam západní síť, východní síť a Texaská síť!!!!
  A víte proč, aby do to toho Texasu nikdo nekecal. No teď si tu totální nezávislost můžou dosyta vyžrat protože jim nikdo nemůže poslat proud protože nejsou spojení. Ha ha ha.
  A víte co udělal republikánskej senátor za Texas Ted Cruz, když jeho stát úpí pod mrazem, lidi mrznou, nemaj elektriku, nemaj čistou vodu, obchody jsou vykoupený nebo zavřený, 20 lidí zemřelo a v útulku bez elektriky je 4500 zachráněnejch ztuhlejch želv? Tak ten kokot si jede do teplíčka s rodinkou na dovolenou do Mexika a ještě nárokuje policejní doprovod pro rychlejší odbavení při odletu. A co myslíte zvolej ho ti vypatlaní republikáni příště zas? No to si piště že jo. Ti jsou stejně tak blblí jako u nás Burešovo kobliháři. :))))

  Texas weather: Are frozen wind turbines to blame for power cuts?
  https://www.bbc.co.uk/news/world-56085733

  Texas weather: Thousands of cold-stunned turtles rescued
  https://www.bbc.co.uk/news/world-us-canada-56110340

  Texas Senator Ted Cruz flew to Mexico amid state energy crisis
  https://www.bbc.co.uk/news/world-us-canada-56117800

Napsat komentář