Japonská nádraží nabízejí elektrické skůtry

Jan Horčík - 09 Prosinec 2011

Vysokorychlostní vlaky, ale i běžná , zaujímá v Japonsku důležité místo v oblasti veřejné dopravy. Některé železniční stanice nyní zavádějí možnost vypůjčit si tam .elektroskútr elektrický skútr Yarmaha EC-03

Malý elektrický skútr/moped nijak zvlášť nevyniká ani parametry, ani designem. Je ale snadno dostupný a ovladatelný.
foto: Yamaha

Jedním z prvních japonských měst, které půjčovny malých u železničních stanic zavedlo, byla Tokushima ve stejnojmenné prefektuře. Jde o malé elektrické mopedy Yamaha EC-03. Celkem 20 kusů získalo město darem.

Tokushima je oblíbeným cílem turistů a právě turistický ruch mají snadno dostupné elektrické mopedy podpořit. Postupně stejný systém přejímají také další města v Japonsku, např. Tajimi v prefektuře Gifu.

Tam celý koncept ještě vylepšili. Zaparkované mopedy jsou totiž dobíjeny ze solárních panelů.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Hledám investory nebo spolupracovníky pro inovativní projekt elektrovozidla. ondrejt@hotmail.com

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

V Belgii třeba město Hasselt nabízí veřejnou dopravu zcela zdarma, né kvůli smogu prostě celoročně a pokud máte kolo mužete si ho na nádraží zdarma uschovat a k tomu jako bonus vám ho zdarma opraví !!!!
To jen tak mimo mísu :))

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Belgie je bohatou zemi,doufam,že se schopnymi ekonomi a podnikateli.V ČR tež Jančura uspěšně konkuruje ČD,ale už jen tak něco zdarma neposkytuje.Neni tedy co zavidět,nepišete kolik město doplaci na tyto služby mzda mechanikum a nahradni dily se totiž musi z něčeho hradit.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Dalši tip pro ČD nebo Jančuru.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

skútr, ne skůtr


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil