Inabikari - evropský startup, který chce konkurovat Tesle

Jan Horčík - 11 Listopad 2014

Automobilka Tesla Motors inspirovala většinu dnešních velkých automobilek. Inspiruje ale i jednotlivce. Partička Evropanů se rozhodla, že díky crowdfundingu postaví auto, které bude schopné konkurovat elektromobilům Tesla.auto Inabikari elektromobil

Zatím jediný náčrtek, či spíš obrys, auta, které je cílem veřejné kampaně týmu Inabikari
foto: Inabikari

Základní idea týmu Inabikari je taková, že vyvinou a postaví prémiové elektrické SUV/crossover, které bude plně konkurenceschopné s elektromobily /. Auto by mělo nabídnout dojezd 650 km na jedno nabití a zrychlení z 0 na 100 km/h během pěti vteřin.

A na všechno tohle chce litevsko-německý tým inženýrů skrze crowdfunding, tedy od světové veřejnosti přes web Indiegogo. Jak se zdá - a není příliš divu - zatím se to moc nedaří, protože z cílových $100 000 je vybráno $44.

Důvody jsou nasnadě: 1) Indiegogo není Kickstarter. Crowdfundingové služby mají svého jednoznačného krále, který často sám o sobě zajistí mediální pozornost. 2) Ač se projekt začal vyvíjet údajně už v roce 2008, zatím toho partička nadšených konstruktérů mnoho nepředvedla.

Prezentovat totiž svůj skvělý nápad na elektromobil jednoduchým obrysem auta, ještě navíc ne moc pěkným, a videem ve kterém si jinak míhají samé sliby doslova černé na bílém, to není právě dobré znamení toho, že tihle lidé se umějí pohybovat ve světě byznysu/marketingu (popravdě, celé to spíš vypadá dost nesoudně).

Sliby týkající se použitých technologií pro auto jsou navíc natolik vágní, až to působí spíš nedůvěryhodně. Což ostatně potvrzuje oněch $44 dosud vybraných dolarů. Tak takhle ne, pánové a dámy.

IndieGogo
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Hyperloop

Mno, řekl bych, že těch dam tam moc nebude ;)

Obrázek uživatele Jan Horčík

To přesně nevíme, ale raději budeme genderově korektní :).

---

šéfredaktor Hybrid.cz


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrole-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil