Hyundai Ioniq pomáhá nakopnout korejský trh s elektromobily

Jan Horčík - 29 Prosinec 2016

Jeden z nejnovějších elektromobilů na trhu, Hyundai Ioniq Electric, konečně probudil jihokorejský elektromobilní trh. Na trh šel teprve před pár týdny, ale už teď tvoří přes 57 % prodejů všech elektromobilů za celý rok.auto Hyundai Ioniq Electric elektromobil

Ačkoliv jihokorejské firmy jako Samsung SDI nebo LG Chem vyrábějí baterie pro většinu aut do zásuvky prodávaných ve světě, tamní trh s elektromobily jako by dosud ani neexistoval. Vždyť teprve v lednu 2015 se tam začal prodávat Nissan Leaf a moc velkou díru tam neudělal.

Zdá se, že tím, na co jihokorejští elektromobilisté čekali, je Hyundai Ioniq Electric. Ze 4464 letos prodaných elektromobilů v Jižní Koreji je to v 2565 případech právě Ioniq Electric. Jen za listopad se ho tam prodalo 1085 kusů.

Pro srovnání, druhým nejprodávanějším elektromobilem za listopad byl v Jižní Koreji Samsung SM3 ZE (103) a třetím Kia Soul EV (100). V roce 2014 se v celé Jižní Koreji prodalo pouhých 856 elektromobilů!

Hyundai chce údajně letos prodat celosvětově až 5000 kusů Hyundai Ioniq Electric. A příští rok už by to mohlo být násobně víc, protože je to opravdu povedené auto. Náš test už připravujeme, vyjde do konce tohoto týdne.

EV Sales
Zpět na HybridPřidat komentář

Podobny efekt nastane po uvedeni Tesla M3 na trh. Vsichni elektromobiliste na celem svete cekaji na historicky bod zlomu.

Obrázek uživatele ozana

Elektromobil Samsung? :o

---

Свободy Алексею Навальнomy!

Sprosté debily ignoruji.

Samsung SM3 ZE neboli elektrický Renault Fluence?

---

Hyundai Kona 64kWh, 17.300 km
Nissan Leaf 40kWh, 36.700 km

Obrázek uživatele Cipísek D

no tak na utrpení korejského lidu za japonské invaze ww2 si jistě každý vzpomíná z dějepisu wikipedie že ... ;) Takže je celkem logické že na JAPONSKÝHO LEAFa s idiotskou palubovkou tam nikdo není zvědavý :))))))))

---

VOLTSWAGEN AMERYKA / TEZLATREJTRS BTC https://youtu.be/TUwdQycOqrg?t=86 MLASK compáni MSTR+PYPL+TSLA pohlavný nepriateľ !! youtu.be/8pC8TvqV8BI?t=1220 :)) ČEŽTINA 5.0 jedině ;) PODPORUJEME KOREJCE, NOSUPPORT JAPKA za VODÍK ;) QuadroPusyInventor reddit.com/r/wallstreetbets

Obrázek uživatele honza.t

Čechy a Slováky za ww2 Němci taky nešetřili a jak se jejich výtvory v ČR dobře prodávají. Tím to asi nebude ?
To bude jiný důvod . Nenabízí nabíjení zdarma a 7 let záruky k tomu bez omezení počtu najetých km ?
Něco na tom bude, že ty prodeje tak stouply i proti KIA Soul.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

slováci kolaborovali a češi se podvolili, to se s utrpením korejců nedá srovnávat, tak 1dna ku 100tu. Ale je fakt že ani KIA Soul se tam moc nechytla, jasný hjůjdej asi trochu máznul ;)


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-station