Sportovní hybrid BMW Vision se mění na „i8“

Před časem ohlášený koncept BMW s názvem „“ splnil nyní další dílčí krok vedoucí ke spuštění výroby. Automobilka si minulý týden nechala patentovat logo začínající písmenem „i“ v číselné řadě od 1 po 9.   

Další informace naznačují, že se bude snažit vyplnit lukrativní prostor na poli prodeje sportovních aut s modelem automobilu nesoucím patrně označení „i8“.

BMW Vision EfficientDynamics BMW Vision EfficientDynamics BMW Vision EfficientDynamics

Otázka, která se v souvislosti s touto informací dere na mysl je, proč si bavorská automobilka vybrala právě toto označení. Spekuluje se, že tímto krokem chce BMW oživit vzpomínku na jejich nikdy nerealizovaný prodej „superauta“ s označením M8.

Nicméně vzhledem k tomu, že nové auto je asi 3 roky od plánovaného zavedení na trh, vše se může ještě změnit. Přesto existuje velká pravděpodobnost, že toto označení skutečně nakonec dostane.

Nový vůz tak může těžit z nejnovějšího vývoje společnosti BMW v odvětví a využít rozsáhlé možnosti tohoto materiálu pro výrobu jak konstrukce vozu, tak i jeho karoserie s cílem dosáhnout co nejnižší hmotnosti.

Tento skvostně vyhlížející bude vybaven hybridním pohonem skládající se z 1,5litrového tříválcového o výkonu 181 koňských sil. Obě nápravy budou osazeny jedním , každý s výkonem 93 koňských sil.

Datum spuštění prodeje není ještě přesně určen, avšak předpokládá se, že si zájemci budou muset počkat nejméně do roku . Cena vozu by se měla pohybovat okolo 200 000 USD.

Napsat komentář