General Motors objevuje CNG a LPG

Automobilka General Motors nabídne CNG a LPG verze svých užitkových vozů Chevrolet Express a GMC Savana už koncem tohoto roku. V hledáčku jsou především firemní zákazníci a podnikatelé.

Spojené státy americké prozatím zaostávají daleko za Evropou v oblasti aut na plyn , a to jak CNG tak LPG. Může za to jak omezená síť plnících stanic, tak malá nabídka automobilů. GM to hodlá brzy změnit.

„Nasloucháme našim fleetovým zákazníkm a dealerům ohledně požadavků, které by jim umožnily splnit jejich obchodní cíle,“ komentoval nové vozy Brian Small z General Motors. „Odhodlání průmyslu rozšířit CNG a LPG infrastrukturu na klíčových fleetových trzích nám umožnilo představit dnes tyto nové možnosti,“ dodal.

Inženýři GM tedy vzali léty prověřený šestilitrový osmiválec Vortec, který přizpůsobili plynnému palivu. Speciálně upravený motor doplňují nádrže na plyn, to vše plně integrované ve vozidlech a splňující všechny bezpečnostní standardy.

„Nová auta na plyn, CNG i LPG, jsou součástí rozšiřujícího se portfolia GM v oblasti alternativních pohonů, které dále zahrnuje více než 17 aut schopných je na bioethanol E85 a pět hybridních modelů,“ doplnil Joyce Mattman, ředitel divize komerčních a speciálních vozidel GM.

General Motors, GM, užitková auta, van, CNG, LPG, auta na plyn, zemní plyn, stlačený zemní plyn, infrastruktura, Spojené státy americké, GMC Savana, Chevrolet Express, USA, nákladní auta

Tři komentáře u “General Motors objevuje CNG a LPG”

  1. Komentoval som to preto tak,
    Komentoval som to preto tak, že viem, že na vidieku v Amerike sa dosť často používajú zásobníky propánu na vykurovanie + ohrev vody. Je to lacnejšie, ako ťahať kilometre plynového potrubia. Na druhej strane stačí jednoduchá úprava a máte čerpaciu stanicu doma….

Napsat komentář