O krachující Fisker má zájem německý investiční fond

Jan Horčík - 27 Srpen 2013

Automobilka Fisker Automotive je dalším z mnoha snů, které zkrachovaly. O jeho zbytky se teď hlásí podnikatelé z celého světa. Nejprve to vypadalo na Číňany, teď má podle německých zdrojů zájem tamní investiční fond Fritz Nols AG.auto Fisker Karma plug-in hybrid

Fisker Karma plug-in hybrid - po světě jich jezdí jen několik málo tisíc
foto: Hybrid.cz

O značku Fisker po krachu automobilky projevili zájem např. i Bob Lutz nebo samotný zakladatel Henrik Fisker. Existovaly dokonce spekulace, že by Fisker mohla koupit úspěšná automobilka Tesla Motors.

Nic z toho se ale neukázalo jako pravdivé/reálné. Výroba plug-in hybridů Fisker Karma stojí už déle než rok. Německý investiční fond Fritz Nols AG, který vede jistý Ingo Voigt, by údajně byl ochoten odkoupit Fisker za $25 mil.

Problém je, že automobilka stále dluží americké vládě $173 mil. Aktuálně navíc rezignoval dosavadní šéf Fiskeru Tony Posawatz, který na svém postu vydržel přesně 12 měsíců. Otěží krachující automobilky, která prakticky nekomunikuje se světem, převzal Bernhard Koehler, jeden z původních spoluzakladatelů.

Pravdou ale je, že žádné informace ohledně Fiskeru nelze dnes brát jako dané či jisté. Takže ani zkazky o tom, že nový fond by rád obnovil výrobu Karmy, včeně verzí Surf a Sunset, nelze brát vážně. Že se nejspíš v případě úspěšného převzetí nebude vyrábět nový Atlantic, je pravděpodobné.

Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?