Fiat Uno Ecology – recyklovaný střízlík

Fiat Uno Ecology

Krátce poté, co italská automobilka Fiat v Brazílii vytasila svůj trumf v podobě nového modelu Uno, představila také „zelenou“ verzi. Fiat Uno Ecology je vyrobený z recyklovaných materiálů a na střeše má solární panel.

Brazilskému návrhářskému týmu Fiatu zabralo designování „eko“ verze nového Una prý celkem 14 měsíců. Pohání jej litrový flex-fuel čtyřválec s funkcí stop&start a možností jet i na biopalivo (v Brazílii je bioethanol velmi rozšířený). Některé kousky auta byly vyrobeny z recyklovaných PET lahví nebo kokosových vláken.

Fiat Uno Ecology
Fiat Uno Ecology

Střešní fotovoltaika dobíjí baterii a tím pomáhá ke snižování spotřeby, ale o jakou desetinu procenta, to už Fiat nezmiňuje. Jednou z vlastností, které mají řidičům pomáhat snižovat spotřebu je také monitor tlaku v pneumatikách.

Což o to, to je docela pěkná funkce, která by se mohla klidně stát standardem. Jinak to ale vypadá opět jako zelený marketing a nic jiného. Rozměry auta jsou 3,77m délka, 1,64 metru šířka a auto se tak řadí mezi model Fiat Panda a Grande Punto.

Napsat komentář