Elon Musk je z elektromobilu Ford Mustang Mach-E nadšený, v Česku bude stát 1,278 mil. Kč

Elon Musk na svém Twitteru prohlásil, že je z nového eletkromobilu Ford Mustang Mach-E nadšený. Není v tom sám. Přinášíme další podrobnosti.

Poprvé v pětapadesátileté historii Mustangu rozšiřuje Ford tuto modelovou řadu o elektromobil. Čistě elektrický Mustang Mach-E se v nabídce značky zařadí po bok Mustangů fastback a convertible. Má zcela nový informační a zábavní systém i online funkce
foto: Ford

Od základu nově zkonstruovaný automobil Ford Mustang Mach-E symbolizuje pro Ford začátek nové éry. Jedná se o jeden ze 14 nových elektrifikovaných modelů, které značka uvede na evropské trhy do konce roku 2020.

Zájemci z České republiky si budou Ford Mustang Mach-E moci objednat během příštího roku. Předpokládaná cena by měla činit 1 278 300 Kč vč. DPH pro verzi se zadním pohonem.

Od uvedení na trh koncem roku 2020 bude Mustang Mach-E nabízen ve variantách se standardním a prodlouženým dojezdem (liší se kapacitou vysokonapěťového akumulátoru) a s pohonem zadních nebo všech kol. Varianta s větším akumulátorem a pohonem jedné nápravy by podle předběžných údajů měla nabídnout dojezd až 600 km.1

Ford Mustang Mach-E

Ford Mustang Mach-E
foto: Ford

Pro konfiguraci s prodlouženým dojezdem a pohonem všech kol Ford předběžně počítá s nejvyšším výkonem 248 kW a točivým momentem 565 Nm. Ještě oslnivější parametry nabídne speciální sportovní model GT: 342 kW, 830 Nm a zrychlení z nuly na 100 km/h za méně než pět sekund.

Elektrizující dynamika

Mustang Mach-E dává na výběr ze tří jízdních režimů: Whisper, Engage a Unbridled. Každý z nich nabízí specifickou kombinaci nastavení systémů vozu a smyslových zážitků. V závislosti na zvoleném režimu se mění například odezva řízení, ale také nepřímé osvětlení interiéru, zvukový projev či animace na digitálním přístrojovém štítu.

Nově řešený systém pohonu všech kol Mach-E 4X nezávisle rozděluje hnací sílu mezi přední a zadní nápravu. Výsledkem je ještě lepší akcelerace i ovladatelnost než u modelů se zadním pohonem. Ford podrobil systém náročnému testování na mokrém i zasněženém povrchu.

Mustang Mach-E bude k dispozici s novými hliníkovými brzdiči Brembo Flexira, které při rozměrech plovoucího třmenu zachovávají funkčnost třmenu pevného. Mustang Mach-E GT je navíc vybaven adaptivními tlumiči pérování MagneRide, jež dále zlepšují jízdní vlastnosti vozu v mezních situacích a současně zvyšují jízdní komfort.

Technologie, která se dokonale přizpůsobí vašemu životnímu stylu

V Mustangu Mach-E slaví premiéru nová generace komunikačního a zábavního systému SYNC. Má moderní uživatelské rozhraní, dokáže se učit podle preferencí řidiče a díky aktualizacím na dálku se bude postupně vylepšovat. Obrazovka o úhlopříčce 15,5 “ se obejde bez komplikované struktury menu a lze ji ovládat gesty, která má zažitá každý majitel chytrého telefonu.

Výpočetní výkon vzrostl oproti systému SYNC 3 dvojnásobně. Systém přináší také online připojení s cloudovými službami a konverzační hlasové ovládání. Navíc podporuje bezdrátové připojení k Apple CarPlay, Android Auto i AppLink.

Dálkové aktualizace se nebudou týkat pouze SYNC, ale i dalších systémů vozu. Mustang Mach-E se tak může ve vlastnictví zákazníků postupně zdokonalovat v nejrůznějších oblastech včetně například jízdních výkonů.

Nový pohled na Mustang

Díky nové elektrické platformě s vysokonapěťovým akumulátorem pod podlahou vozu mohli designéři a konstruktéři Fordu stvořit vůz, který se svým vzhledem odvolává na slavný Mustang a přitom nabízí prostor jako SUV.

Ford Mustang Mach-E

Ford Mustang Mach-E
foto: Ford

Mustang Mach-E je na první pohled Mustang. Dlouhá, dramaticky tvarovaná kapota, charakteristicky tvarovaná záď, agresivní světlomety i nezaměnitelné třídílné zadní svítilny, to vše jsou typické znaky legendárního sportovního vozu. Zásluhou důmyslného obestavění pak vůz nabízí překvapivě hodně místa na zadních sedadlech i v zavazadlovém prostoru.

Další překvapení ukrývá Mustang Mach-E pod kapotou. Jedná se o úložný prostor s vypouštěcí zátkou. Při objemu sto litrů je dostatečně velký na běžné příruční zavazadlo a díky možnosti snadného vypláchnutí se hodí k převozu zabláceného sportovního oblečení, plážové výbavy apod.

Uvnitř Mustangu Mach-E: Moderní a vzdušný interiér

Aby využili prostorových výhod elektrického pohonu skutečně na maximum, designéři Fordu úzce spolupracovali se zákazníky. Výsledkem je vůz s proporcemi SUV, který pohodlně pojme pětici dospělých i jejich zavazadla.

Zadní zavazadlový prostor má kapacitu 402 litrů. Po sklopení sedadel vzroste až na 1 420 litrů a nabídne tak spoustu prostoru pro zavazadla nebo třeba campingové vybavení.

Ford Mustang Mach-E

Ford Mustang Mach-E
foto: Ford

Celý interiér Mustangu Mach-E je průnikem dynamického moderního designu a inteligentní funkčnosti. Reproduktory audiosystému B&O, který se dodává jako výbava na přání, se opticky vznášejí nad ventilačními otvory palubní desky jako ozvučná lišta.

Pod visutou loketní opěrku lze odložit tašku nebo kabelku. Atmosféru doplňují tradiční rysy Mustangu, jako je například symetrický design palubní desky se dvěma „kapličkami“.

Dokonce i panoramatická skleněná střecha skrývá překvapení. Díky speciálnímu povlaku odrážejícímu infračervené záření se interiér v létě na slunci tolik nezahřívá. Mezi skleněnými panely je pak také vnitřní vrstva, která chrání vnitřní prostor před účinky ultrafialového záření.

Limitovaná edice First Edition bude nabízena ve variantě s prodlouženým dojezdem a pohonem všech kol. Jejími poznávacími rysy jsou exkluzivní metalický lak Grabber, celoplošná panoramatická střecha, kontrastní švy a prahové lišty s označením „First Edition“.

Nastupování a startování usnadní technologie „Phone as a Key“ (telefon jako klíč). Mustang Mach-E ji nabídne jako první model značky Ford. Vůz rozpozná zákazníkův telefon prostřednictvím Bluetooth, odemkne dveře a umožní start, aniž by bylo nutné telefon nebo klíč vytahovat. Pro případ, že se telefon vybije, lze Mustang Mach-E odemknout zadáním kódu na B-sloupku a nastartovat zadáním jiného kódu na středové konzole.

Bezproblémové nabíjení i na cestách

Mustang Mach-E bude k dispozici ve variantách Standard Range (standardní dojezd, kapacita akumulátoru 75,7 kWh) a Extended Range (prodloužený dojezd, 98,8 kWh). V kombinaci se zadním pohonem nabídne vůz dojezd až 600 km dle metodiky WLTP.

Ford Mustang Mach-E

Ford Mustang Mach-E
foto: Ford

Vysokonapěťový akumulátor je tvořen 288, respektive 376 (Extended Range) lithium-ion články. Uložen je v podlaze, mezi nápravami. Neomezuje tak využitelný vnitřní prostor vozu a snižuje jeho těžiště, což se pozitivně promítá do jízdních vlastností. Testován byl i v extrémních mrazech až -40 °C.

Akumulátor je chráněn vodotěsným obalem a také deformační strukturou pro případ nehody. Díky propracovanému kapalinovému vyhřívání a chlazení poskytuje optimální výkon i v nepříznivých povětrnostních podmínkách a umožňuje rychlejší nabíjení.

Majitelé elektromobilů nabíjejí z 80 % doma. Nástěnná nabíječka Ford Connected Wallbox poskytuje až pětkrát vyšší nabíjecí výkon než obvyklá domácí zásuvka. Za hodinu nabíjení prodlouží dojezd o 51 km (Extended Range, pohon zadních kol).5 Domácí nabíjecí kabel Ford, dodávaný ve standardní výbavě, umožňuje nabíjení průměrným tempem plus 14 km za hodinu.5

Online navigační systém vyhledává nabíjecí místa v okolí trasy a doporučuje řidiči ty nejvhodnější. K vyššímu uživatelskému komfortu přispívá rovněž přístup k nabíjecí síti FordPass Charging Network.

Ve spolupráci se společností NewMotion získají zákazníci prostřednictvím aplikace FordPass přístup k největší a nejrychleji rostoucí síti nabíjecích stanic v Evropě. Aktuálně pokrývá 21 zemí a tvoří ji více než 125 000 nabíjecích míst.

Z jednoho účtu budou zákazníci moci používat a platit nabíjení v mnoha zemích, takže nemusí mít obavy ani ze zahraničních cest. Kabel pro veřejné nabíječky bude rovněž součástí standardní výbavy.

Ford zároveň patří k zakládajícím členům konsorcia IONITY, jehož cílem je vybudovat do konce roku 2020 po Evropě 400 rychlonabíjecích stanic. Ve srovnání s dnes používanými řešeními se výrazně zkrátí doba dobíjení, což usnadní cestování na dlouhé vzdálenosti.

Při nabíjení výkonem až 150 kW na stanici IONITY se Mustang Mach-E (ER, zadní pohon) za pouhých 10 minut nabije na dojezd 93 km. Varianta se standardním dojezdem se na rychlonabíječce se stejnosměrným proudem nabije z 10 na 80 % přibližně za 38 minut.

tisková zpráva

55 Comments on “Elon Musk je z elektromobilu Ford Mustang Mach-E nadšený, v Česku bude stát 1,278 mil. Kč”

  1. Takhle z popisu to vypada na pekne auto s cenovkou zakladni
    Takhle z popisu to vypada na pekne auto s cenovkou zakladni TM3.
    Nesedi mi ale 2 udaje. Pokud podelim kapacitu baterie a WLTP dojezd, vychazi mi spotreba 16,5 kWh na 100 km. Pokud to sme udelam u popisu k IONITY nabijeni (kde za 10 minut vykonem 150 kW nabije 25 kWh), tak vychazi spotreba 26,9 kWh na 100 km. Takze bud to na 150 kW nabojecce nabiji pouze 100 kW, nebo to ma vyrazne vetsi spotrebu jak 16,5 kWh na 100 km. Oboje by byla docela slabota.

    PS: Runnere, ani tato srdcovka Vas nepresvedci k porizeni BEV? 🙂 Mustanga jste jiste mel jen na jizdy kolem komina, nebo jste s nim jezdil na chatu v pulmetrovem snehu a s celou rodinou pohodlne do Rogoznice za 9 hod?

  2. Myslím, že začíná být více než jasné, že nástup
    Myslím, že začíná být více než jasné, že nástup elektromobility bude provázen výrazný zdražením aut – zatímco dneska je běžné rodinné auto se slušnou výbavou a rozumným prostorem cena někde mezi 400 – 600 tisíci, v éře elektromobility bude tento segment 800 – 1200 tis Kč. Zase to vyřeší problémy s dobíjecími stanicemi – prostě tolik aut nebude

    1. Nelze srovnavat cenu elektromobilu se spalovakem. U
      Nelze srovnavat cenu elektromobilu se spalovakem. U elektromobilu jsou VYRAZNE nizsi naklady na provoz (energie, servis, delsi zivotnost), a proto muze byt auto drazsi. Banky prodlouzi terminy splaceni a budete platit stejne. Jen pro lidi, kteri jezdi mene nez 10tis. rocne to bude problem. Ty budou muset auta sdilet.

    2. A kde jsi přišel na to, že tahle cena elektromobilů je
      A kde jsi přišel na to, že tahle cena elektromobilů je konečná? Elektromobily budou dále zlevňovat. Za pár let budou ceny srovnatelné a to co zůstane budou výrazně nižší provozní a servisní náklady.

      Baterie už tak drahé nejsou a jejich cena každým rokem klesá. Hlavním viníkem vyšších cen elektromobilů před spalováky jsou stále nízké objemy výroby a vysoké investiční náklady do vývoje a nových fabrik.

      Konstrukčně je elektromobil mnohem jednodušší než spalovák. Mnohem méně součástek, mnohem méně ruční práce. Elektromobily mají potenciál být výrazně levnější i rovnou na pořizovací cenně.

          1. no dobrý sice se ptáte na něco jiného…ale
            no dobrý sice se ptáte na něco jiného…ale ok:
            Transparetně:
            oba máme shodný plat, koupíme si oba Golf, já v základu benzín vy v základu elektromobil- já zaplatím polovinu toho co vy s tím, že budu mít vyšší provozní náklady, oba najedeme ročně 15000 km, za jak dlouho budou naše obě auta mít pro nás shodné TCO…a víte co, aby to mělo trochu smysl, tak se rozšoupnu a dovybavím si ho za 100 000 Kč, i kdybych platil ročně o třicet tisíc více než vy za provoz, stále dosáhnu na lepší (levnější financování při úvěrování – protože prostě budu mít poloviční úvěr) a je to pořád 10 let, než se ceny dorovnají…jediné, co tomu e golfu v tomhle srovnání dá logiku pro normálního člověka s definovaným je faktor chci to a podřídím tomu vše nebo dotace – jenže vlastně v tu chvíli srovnáváme nesrovnatelné…

            1. Diky. Mne spis slo o to, v cem je technicky seriove BEV horsi
              Diky. Mne spis slo o to, v cem je technicky seriove BEV horsi jak seriove spalovaci auto. V cem by melo mt tu zivotnost6 mensi. Driv jste mi vysvetlil, ze jak se na krev delaji ICE, tak se stejne na krev delaji BEV, takze problem muz ebyt elektronika. Ale verim, ze v modernich ICE je elektronika take.
              Co se tyce TCO, asi nejsem na Vas priklad vhodny kandidat. Nikdy jsem si nekoupil nove auto a nejspis ani nikdy nekoupim (Sportku nesazim). Auto je pro me nutne zlo ne domaci mazlicek. Takze ja koupil 3,5 roku stare i-Miev s 30 kkm najeto za 300 tis. Navrhnete (ne nutne) podobne auto na popojizdeni do prace pro partnerku a skoly/skolky. v podobnem veku a najezdu (aby se tak nejak srovnal stav karoserie). Napiste jeho cenu a ja pak mohu zacit pocitat.
              A ano, u me hralo roli „chci“, nechci totiz kvuli 2 * (rano, odpoledne) 2 * (tam, zpet) 2 km startovat spalovaka a nechat dejchat deti ty splodiny (staci dejchat mistni traktory a predevsim kotle na uhli)

              1. Taky kupuji ojetiny, na podobné účely jsem manželce koupil
                Taky kupuji ojetiny, na podobné účely jsem manželce koupil Mercedes A, automat. Pravda, 7 let starý, nebyl důvod kupovat novější. Cena cca, 140.000 KČ, nájezd pod 10 tis. ročně, je to vlastně takové záložní auto 🙂

                Premýšlel jsem o náhradě EV, ale ne kvůli ekonomice, to je nesmysl… ale právě proto, že bych si to vyzkoušel. Ale teď mi řekla, že je spokojená, tak asi z toho nic nebude.

              1. no jednak si kupuju auto pro užitek a ne proto, za kolik ho
                no jednak si kupuju auto pro užitek a ne proto, za kolik ho pak prodám, ale i tak sauto e golf 2014 – za 530 tis – 2016- 469 ať koukám jak koukám je to u jako jakýhokoli auta cca polovina ceny dole…tímto způsobem predikovat zbytkovou cenu za deset let a dle srovnání (nájezd 150 tis km) je pro mě nesmysl, ale pokud to někoho baví…tak proti gustu žádný dišputát…

        1. A proto nemá smysl apriori tvrdit, že elektromobily musí
          A proto nemá smysl apriori tvrdit, že elektromobily musí být dražší. Nemusí. Není pro to jediný důvod. Elektromobil nemá tisíce na obrábění náročných součástek, které rozhodně nejsou zadarmo. A už i při dnešní ceně 100 dolarů za kWh se vejdeš se základní použitelnou baterkou do 100-120k kč. Za 150-180k máš celý batterypack s komplet elektronikou.

          Vůbec není důvod pro to aby elektromobily byly 2x tak drahé. Pouze se vyrábějí v malých sériích, takže mají vysoké fixní náklady. Čím více se jich prodá, tím více klesne cena a tím více se jich prodá.

          Spalovací pohon je levný jenom proto, že se chrlí v miliónech.

          1. Jak jsem psal – uvěřím až nastane, ono totiž ty tisíce
            Jak jsem psal – uvěřím až nastane, ono totiž ty tisíce součástek nemá ani spalovák – ten má tuším 1 500 součástek. Elektromobil taky není nic jednoduchého – PMSM motor na 15 000 a víc otáček si s nároky na výrovu nezadá se spalovákem (ten točí 6 000 a je rád, zajímavé je to co se děje nad 8 – 10 000 RPM), převodovku nahradí reduktor otáček – na takové otáčky taky nic jednoduchého – každý nevývažek je bájo zážitek.
            Odlitek bloku motoru – odlitek pro BP – opět nic jednoduchého s vysokými nároky na přenst a je to větší, taky nic jednoduchého – vodní pumpa zůstává, chladiče zůstávají a jako komplikovaný bonus HVAC pro baterku – s propojením tepelného čerpadla do kabiny vozu …sečteno podrtženo, na technologickou komplikovanost rozdíl elektromobil a spalovák tak deset procent. Samotnou kapitolou je potom samotná alchymie výroby článků – které ano někdy jsou i za 100 dolarů za kWh… ale rozchodit je a znát jak se budou chovat právě tehdy když jsou nemalá rizika, která jsou taky započtena do ceny vozu…
            K samotné montáži – dneska už je řada linek sdílenýma plošinama nejen multimodelových, ale i multibrandových – takže i tam si nedělám iluze, že bude situace jiná, než že časem do takové linky napálí i elektromobily….takže zase se nebude konati zázraku

            1. Nesouhlasím.
              1) Porovnávat otáčky elektromotoru, který

              Nesouhlasím.
              1) Porovnávat otáčky elektromotoru, který vykonává jen rotační pohyb se spalovákem, kde máte kombinaci vratných pohybů písty s rotačním pohybem klikové hřídele je prostě nesmysl.
              2) Rozdíl rozhodně není 10% ve složitosti. Stačí si otevřít haubnu, abyste na první pohled viděl, jak komplikovaný je spalovací motor (což má vliv na spolehlivost) oproti elektrickému. Ono stačí si otevřít třeba bimmercat.com a naklikat si všechny náhradní díly pro spalovací motor a pak pro i3, abyste viděl rozdíl na první pohled.

                1. 1) Jasně. Ale problém je namáhání, kdy každý píst má
                  1) Jasně. Ale problém je namáhání, kdy každý píst má kinetickou energii, při dolní úvrati musí předat energii do hřídele, následně hřídel musí předat kinetickou energii pro návrat do horní úvrati a to pořád dokola. Neustále se předává energie mezi písty a hřídelí, děláš opačné pohyby, je to ohromně mechanicky namáhané. U jednoduchého rotačního pohybu nic takového neřešíš, tam je mechanické namáhání výrazně menší. Proto ani nelze srovnávat otáčky obou typů, kdy u jednoho ti odpadá vratný pohyb v podobě pístů.
                  2) Ono je problém, co je jednotlivý díl a co už skládačka, která se bere jako jeden díl. Nicméně výkonová elektronika má ohromnou výhodu ve spolehlivosti. To se dá vyprojektovat prakticky na nekonečnou statistickou životnost, v elektroprůmyslu jsou již zkušenosti desítky let s výkonnovou elektronikou, která řídí stovky až megawatty výkonu, takže udělat spolehlivou elektroniku pro řízení desítek kW s občasnými špičkami ve stovkách kW je relativně sranda.
                  Ostatně třeba sleduji léta celosvětovou komunitu okolo BMW i3, znám všechny možné bolístky tohoto auta a zatím jsem slyšel o jednotkách případů (samozřejmě ne všechny se ke mne dostanou, ale vzorek mám velký), kdy by byl problém s výkonnovou elektronikou okolo motoru.

                  Spolehlivost spalovák vs elektrika bych shrnul takto: Když máš štěstí, životnost tvého spalováku dosáhne životnosti elektriky. Když máš smůlu, životnost tvé elektriky dosáhne životnosti spalováku.

                2. 1) dělal jsem výpočty spalováku i vysokotáčkového
                  1) dělal jsem výpočty spalováku i vysokotáčkového elektromotoru – fakt bych bych opatrný říct, že je výrazně jedodušší.
                  2) kompletní bom je kompletní bom tedy článek má xy anod, xy katod, xy separátoru… vše je to díl, co může selhat a pro který se řeší MTBF

                3. OK. Přesvědčovat Vás nebudu. Pokud se domníváte, že
                  OK. Přesvědčovat Vás nebudu. Pokud se domníváte, že spalovák je spolehlivější než elektrika, tak si elektriku nekupujte, protože budete s ní častěji v servisu než se spalovákem a servisy budou mít žně, až přejdeme na elektriku.

                4. Ke žním v servisu – ano budou mít žně – nebudete tam tak
                  Ke žním v servisu – ano budou mít žně – nebudete tam tak často jako se spalovákem (ostatně s dnešními pseudo intervaly tam taky nejste často) a spalovákem rozhodně není vynucena většina servisních zásahů – ty budou stále shodné. Servisních zásahů na pohonném ústrojí bude méně, ale o to finančně výživnější budou – pro jednoduchost montáže a bezpečnost servisu u BP očekávám nejmenší servisní díl modul – spíše pak celý BP (ty se budou někde mimo repasovat), dále měnič a el. motor…
                  tedy závada na izolaci motoru bude výměna motoru – což očekávám sumu s pěti nulami – a motory budou technoligcky brány na krev, tedy to bude závada četností adekvátní dneska např. selhání těsnění pod hlavou

                5. OK. Jak myslíte.
                  Celý nový motor (komplet) pro i3 mě

                  OK. Jak myslíte.
                  Celý nový motor (komplet) pro i3 mě stojí 1600€. Poloblok (tzn. bez ničeho) klasického motoru mě jako náhradní díl vyjde na 10 tisíc €. Já myslím, že to zkousnu.

            2. Už jenom kvůli komplexnosti spalovacího motoru
              Už jenom kvůli komplexnosti spalovacího motoru kombinující mechanický pohyb a vysoké teploty a tlaky jsou nároky na přesnost přece trochu jinde než v případě elektromotoru s minimem mechanických součástek. I proto Tesla certifikuje svoje nové elektromotory na milión ujetých mil. A nejde jenom o motory ale o celý pohon. Včetně komplikované několikaspojkové mnoharychlostní převodovky.

              Nároky na kvalitu u baterií jsou vysoké. Zvláště u velkého množství cylindrických článků oproti běžnějším velkým prizmatickým nebo sáčkovým (pouch) bateriím. Proto je používá téměř výhradně Tesla. Ale jakmile zvládneš technologii, tak je můžeš vyrábět masově a lacině a máš lepší možnosti chlazení a konstrukce modulů. 100 dolarů určitě není spodní hranice. 40-50 dolarů je reálně dosažitelná hodnota. Čistě materiálově můžou jít až k 20 dolarům. Při vyšší energetické hustotě ještě níže. Zbytek je o amortizaci nákladů na linku, které se taky daří snižovat.

              1. Až dá Tesla na motor záruku těch milion mil, tak pak to
                Až dá Tesla na motor záruku těch milion mil, tak pak to bude mít nějaký význam. Zatím teda má záruku na motor kolik… 200 tisíc? Nebo to je jenom na baterku? Protože těch 200 tisíc ti dá výrobce v klidu i na spalovák… resp. třeba Hyundai dává první dva roky bez ohledu na km. Nevím teda, jak by se tvářili, kdybych tam dojel po roce a na tacho 300 tis. a že chci uplatnit záruku, to je otázka 🙂

                Chci tím říct, že sice „certifikují“ (co to znamená?), ale záruční podmínky jsou v podstatě stejné jako u spalováků, nic moc to nevybočuje.

                1. Na elektromotor je doživotní záruka. Asi
                  Na elektromotor je doživotní záruka. Asi nepředpokládají, že těch 1.600.000 kilometrů moc lidí najede.

                2. Jo musím ti dát za pravdu. Certifikace je opravdu obrovská,
                  Jo musím ti dát za pravdu. Certifikace je opravdu obrovská, ale záruka ne.

                  Asi by to nebylo moudré dávat neomezené záruky, protože se vždycky najde nějaký filuta.

                3. Jasně, pro zákazníka je podstatná právě ta záruka a ne
                  Jasně, pro zákazníka je podstatná právě ta záruka a ne proklamace na milion mil. Neomezená (doživotní) záruka je blbost, to je jasné, ale když si tak věří na milion mil, tak alespoň půl mega (stačí km) by dát mohl. Jinak jsou to jenom řeči a skutečnost je nijak nevybočující z toho, co se nabízí i u spalováků.

                4. Otázka je jestli ten motor už opravdu vyrábí. Loni mluvili
                  Otázka je jestli ten motor už opravdu vyrábí. Loni mluvili o prototypu testovaném na milión mil bez výrazného opotřebení. Předpokládal jsem, že už se to letos vyrábí, ale možná je to stále v předprodukční fázi. Rozhodně by to znělo jako skvělý reklamní tah.

        1. Tak ona je velká otázka kdy začnou ostatní vyrábět
          Tak ona je velká otázka kdy začnou ostatní vyrábět nějaké množství, které by Teslu mohlo ohrozit. Zatím největší plány má VW a ten začne první ID.3 dodávat v létě příštího roku a do konce roku se podle mě nedostane přes 100.000ks. Pokud se dobře pamatuji, ostatní plánují produkci v řádech desítek tisíc kusů. Takže rok 2020 bude mít Tesla asi pořád v pohodě, hlavně pokud začne s produkcí modelu Y.

          OFF: jak všichni na webu pořád šijou do kvality Tesla zpracování… doufám že jim trochu zklapne až uvidí ID.3 po pár set kilometrech (především interiér). Jestli bude německý důchodce tuto kvalitu akceptovat, tak se budu divit.

          1. Souhlas, interier VW ID3 je tragedie. Pripadal jsem si jak ve
            Souhlas, interier VW ID3 je tragedie. Pripadal jsem si jak ve felcii za 250tis 😀 Samy vrdy plasty, stary cudliky, displeje jak ze zacatku 90let. Nejvic me pobavili ty cudliky prilepeny pod dotykovym displejem. VW ma snad ve vyvoji samy duchodce ne? 😀 Je to hruza za tu cenu 🙁

            1. Bohužel mohu jen souhlasit. Přestože jsem na VW trochu
              Bohužel mohu jen souhlasit. Přestože jsem na VW trochu nakrklý za neustálé koncepty, malůvky a vize budoucnosti, na „živý“ ID3 jsem se těšil. Po jeho prolezeni na e-salonu mé nadšení silně vyprchalo. Lacinost z toho čišela na každému rohu. Nevím, ale takhle si future EV leader car nepředstavuju…
              S několika náhodnými návštěvníky jsme se shodli na tom, že pokud by KIA NIRO EV stála v 64 KWh verzi pod milion, tak není co řešit.

              1. Ano, taky jsem si to prolezl na eSalonu a interiér opravdu
                Ano, taky jsem si to prolezl na eSalonu a interiér opravdu nepůsobí nijak úžasně. Co mě překvapilo, tak byl prostorný interiér (lepší než Ioniq i Kona) a lepší sezení, nesedí se tak „na zemi“ jako ve většině EV, resp. když si sedne, tak nemám kolena tak nahoru jako u ostatních EV.

                Na druhou stranu, pokud na varianta 1st bud epod milion, tak je to vůči Niru v pohodě konkurenceschopné a němečtí důchodci to budou kupovat jako o život. A klidně časem i tu levnějšá verzi pod 30 tis. eur.

                1. Pokud jde o to sezení (ale i nasedání / vysedání) v ID.3
                  Pokud jde o to sezení (ale i nasedání / vysedání) v ID.3 všiml jste si na jakých pneumatikách to tam měli ?! Jestli se dobře pamatuju byly to nějaké 20″ ! Předpokládám, že ve standardní verzi budou 16″ nebo max 17″

                2. Jaky ma prumer rafku vliv na sezeni/nastupovani/vystupovani?
                  Jaky ma prumer rafku vliv na sezeni/nastupovani/vystupovani?

                3. Myslím že vůbec žádný.
                  Myslím že vůbec žádný.

                4. No prave, rozdil ve fakticke velikosti kola je nekolik
                  No prave, rozdil ve fakticke velikosti kola je nekolik jednotek miliomentru plus minus, proto me zaujalo to spojeni 😀

                5. Faktický rozdíl velikosti kola např. 215/45 19″ vs. 205/55
                  Faktický rozdíl velikosti kola např. 215/45 19″ vs. 205/55 16″ je přesně 4,42cm Pokud bychom se bavili o 20″ bude rozdíl ještě o něco větší. pokud dáte větší kola tak jednak celé auto vypadá mohutněji (pro někoho líbivěji) a samozřejmě se o něco zvedne a ono i ty 2,2cm při nástupu je znát – zkuste si doma o 2,2cm zvednout schody :).

                6. Ehm a které auto má povolene ty rozměry cos napsal? Ono ty
                  Ehm a které auto má povolene ty rozměry cos napsal? Ono ty rozměry mají logickou návaznost právě tak aby kolo bylo pořád stejně (tj s rostoucím rafkem se zmenšuje profil)

                7. Pokud si pamatuji, tak pneu byly 215/45 19. Ale co to má
                  Pokud si pamatuji, tak pneu byly 215/45 19. Ale co to má společného s nasedanim a posezem, to opravdu netuším.

                8. BTW: došel jsem taky ke stejnému závěru, že pokud by za
                  BTW: došel jsem taky ke stejnému závěru, že pokud by za e-niro chtěli 800 místo 1,2M tak není o čem. Ale tak třeba aspoň VW bude tlačit na cenu ostatních a půjde to postupně dolů.

                  Pokud jde o velikost baterky, mě by klidně stačila baterka kolem 40kWh! Jenže cena se sníží o 50.000,- ?!! To je směšné a navíc to nějak nekoresponduje s tím, že BEV jsou tak drahé kvuli baterce.

  3. vo krávovinách jako je jizlivá poznámka Fordce vo tom že
    vo krávovinách jako je jizlivá poznámka Fordce vo tom že už dávno mohla dělat elektromobily kdyby chtěla napíšete článek, ale vo tom že ELON DOSTAL UŽ 3tí ZLATEJ VOLANT ani čárka cooo 😉

    https://twitter.com/elonmusk/status/1194443851903180800

    https://www.bild.de/auto/auto-news/auto-news/preisverleihung-das-sind-die-gewinner-des-goldenen-lenkrads-2019-65977444.bild.html

    https://www.youtube.com/watch?v=M4qT9ezRySw&feature=emb_title

    PS: Fordka s tabletem a bez palubovky je samozřejmě zas jen pro pár drobných metroušů ;)))

Napsat komentář