Elektromobil Mitsubishi i-MiEV bude napájet celý dům

Japonská automobilka přišla s nápadem využívat uloženou elektrickou energii v bateriích elektromobilu i-MiEV k napájení domácích spotřebičů jako je lednička, pračka nebo elektrický vařič. Zdánlivě neobvyklé oznámení nabývá smyslu, jestliže si vzpomenete na nedávné tragické události, ke kterým došlo v důsledku a vln .   

foto: mitsubishi-motors.cz

Březnová katastrofální situace v vedla v postižené oblasti mimo jiné i k dlouhodobému výpadku elektřiny. Podle japonského deníku Daily Yomiuri vzniklá situace přivedla vlastníky elektromobilů k myšlence využívat v případě „blackoutu“ uloženou v jejich .

Japonský tisk také poukázal na využívání několika desítek v poničeném území východního , které pomáhají zajistit důležité dopravní spojení.

Novinové články vyzdvihávají jejich důležitou roli v obnovovacích procesech, neboť dodávky byly v mnoha oblastech velmi rychle obnoveny, avšak zásoby a jsou stále na nízké úrovni. Proto hrají elektromobily velmi důležitou úlohu v distribuci , zdravotnického materiálu a při přepravě lékařů a záchranářů.

V současné době jsou i-MiEV schopné nabít mobilní telefon nebo přes adaptér zastrčený do zapalovače cigaret napájet notebook. Nicméně není zatím možné napájet běžné domácí spotřebiče v domě.

To by se však brzy mělo změnit. Společnost Mitsubishi totiž oznámila, že během letošního roku představí zařízení, které elektromobil přemění na v Japonsku běžnou 100V elektrickou zástrčku a poskytne tak v případě výpadku elektrického proudu možnost používat i nadále domácí .

použitá v elektromobilech s kapacitou 16 kWh by měla mít dost energie na to, aby napájela průměrný déle než jeden den.

Tři komentáře u “Elektromobil Mitsubishi i-MiEV bude napájet celý dům”

  1. To si ešte počkáte, tie
    To si ešte počkáte, tie palivové články sú dosť mastná záležitosť. Snáď, keď sa podarí vyvinúť konštrukciu z menej drahých materiálov.
    Počul som ale, že armáda nejaké palivové články používala na napájanie poľných nemocníc…
    Na druhej strane, najprv musím vyrobiť vodík, potom ho premeniť na el. energiu a potom na nejakú pohybovú energiu…
    No neviem, či to stojí za to, lebo pri každej premene energie klesá účinnosť.

Napsat komentář