Elektromobil Chevrolet Bolt nabídne robotické řízení

Pam Fletcher, šéfinženýrka autonomních technologií v GM, řekla magazínu Tech Insider, že elektromobil Chevrolet Bolt je „důležitou součástí transformace dopravy a mobility“.

Elektromobil Chevrolet Bolt EV se v rámci GM stane hlavním hybatelem revoluce v oblasti autonomní mobility
foto: GM

Co to znamená? Nic menšího, než že elektromobil Chevrolet Bolt (dojezd přes 320 km), podobně jako Tesla Model 3, nabídne pokročilé prvky autonomního řízení ve stylu technologie Tesla Autopilot. Fletcher neřekla kdy se tato technologie v autě, které má jít na trh už koncem letošního roku, objeví.

Jasně ale dala najevo, že to bude dřív, než se všeobecně očekává. Robotická auta a autonomní řízení jsou po alternativních pohonech další metou, na kterou světové automobilky směřují. Tato nová technologie má totiž ambici skutečně zcela proměnit svět dopravy a mobility.

Že GM má v tomto ohledu velké plány napověděla nedávná investice půl miliardy dolarů do služby Lyft. O dva měsíce později automobilka GM koupila start-up zabývající se autonomním řízením Cruise Automation.

ZAJÍMAVOST: V Evropě se Chevrolet Bolt objeví jako Opel Ampera-e

Wall Street spekuluje, že GM bude mít na silnicích flotilu robotických aut v rámci služby Lyft ještě před koncem letošního roku. To pak de-facto potvrdila i Fletcher, když řekla, že pro komerční použití připravují s Lyftem službu sdílení aut na vyžádání.

O automobilce Tesla se pak dlouhodobě spekuluje, že připravuje vlastní systém sdílení aut – nejspíš právě s nástupem Tesla Model 3. Robotické války přicházejí! Jen trochu jinak, než jsme si je představovali…

4 Comments on “Elektromobil Chevrolet Bolt nabídne robotické řízení”

 1. Teď už jde o celé
  Teď už jde o celé integrované systémy na kolečkách a ne jen o auta, jak byli lidé zvyklí. Auto se dostává ze svý fáze tlačitkového telefónu do fáze smartfounu. Většině lidí to nedochází a dokonce ani některejm automobilkám 🙂
  To jak moc bude auto smart nebo tupej „smart“ krám se teprve časem ukáže 🙂
  Silikon Valej má novou zábavu a je v centru pozornosti všech automobilek. Šéf Mercedesu se tam loni sešel se zástupci 70 firem a startupů a byl docela zaskočen jak to tam frčí a jak do toho šlapou.
  Porše zrovna teď do svý elektro divize nabírá lidi a říká, že schopný koumáci které potřebuje moc nejsou a že dokonce ani nepomáhá přeplácení!!! Tak to musí bejt teda sakra nouze o mozky.
  Když tak se jim hlašte pokud se cejtíte ;D

Napsat komentář