Elektrický pick-up truck Canoo jde proti Tesla Cybertruck i Rivianu

Jan Horčík - 18 Březen 2021

Amerika miluje pick-up trucky a automobilky, stávající i začínající, to vědí. Vstoupit do kolbiště elektrických trucků se chystá také značka Canoo.Canoo pick-up truck elektromobil

Pick-up elektromobil Canoo bude pravděpodobně menší a levnější alternativou vozů jako Tesla Cybertruck nebo Rivian R1T.
foto: Canoo

Plně elektrický pick-up truck Canoo bude 4,67 m dlouhý, 1,98 m široký, 1,92 m vysoký s rozvorem 2,85 m. V porovnání s jinými americkými pick-upy to ale bude spíš zakrslík. Třeba Ford F-150 měří na délku od 5,32 m až do 6,4 m.

Canoo pick-up truck

Canoo pick-up truck
foto: Canoo

K dispozici má být RWD a AWD konfigurace s výkonem až 447 kW/746 Nm. Náklaďák uveze až 816 kg nákladu na korbě o rozměrech 1,63 m šířky, 1,82 m délky a 0,52 výšky. Korba bude ale rozšiřitelná na délku 2,6 m. Auto dokáže táhnout až 1590 kg.

Canoo pick-up truck

Canoo pick-up truck
foto: Canoo

Postranní panely korby se mohou proměnit v pracovní desky, u kterých budou k dispozici zásuvky. K dispozici bude také frunk, tedy úložný prostor vpředu.

Canoo využije pro svůj nový pick-up truck pneumatiky 260/60 R18. Dojezd nového elektromobilu má být přes 320 km při odhadem 80kWh baterii. Zatím není jasné jak přesně se bude pick-up truck Canoo jmenovat ani kolik bude stát.

Canoo pick-up truck

Canoo pick-up truck
foto: Canoo

Canoo pick-up truck

Canoo pick-up truck
foto: Canoo

To bychom se měli dozvědět blíže k začátku jeho výroby, někdy kolem 2. čtvrtletí 2022. Tehdy se také mají otevřít předobjednávky. Dodávky prvních kusů pak mají začít v roce 2023.

Canoo pick-up truck

Canoo pick-up truck
foto: Canoo

Canoo se chce svézt na popularitě nových elektromobilů jako Tesla Cybertruck, Rivian R1T či Ford F-150. Narozdíl od Tesly, Rivianu či Fordu ale Canoo zatím zdaleka není tak známá značka, což se odráží i v dostupnosti financování.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

Jako nápad výborný, ale 80 kWh baterie? To asi neznají fyziku aby to utahlo 1,5 tuny? To ujede asi 100 km. Ať jsou jdou do háje. Tohle už jsou známá data a uvádět takhle malou baterii je nesmysl.

Obrázek uživatele Kuk

Canoo půjde někam teprve až bude mít továrnu a rozběhne výrobu. Do tý doby může jen dělat humbuk v médiích a na infernetu a slibovat co všechno bude a nebude stejně tak jak to dosud dělá opožděnej Lucid nebo Farady.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Off... mobilní úložiště

https://www.pv-magazine.de/2021/03/17/ex-sma-vorstandschef-unterstuetzt-start-up-fuer-mobile-batteriespeicher/

To úložiště je pěkný nápad, ale pro nás šílená cena. Hmotnost jako 72Ah baterka do auta, skoro trojnásobná kapacita a výkon jako zásuvka se špičkou. 18kVA, super. Ještě kdyby se kapacita dala jednoduše rozšířit nacvaknutím další baterky k hlavnímu modulu...

Obrázek uživatele PaRi

Jsem nadšený. Z nevídané kvality současných rendrů. :-/

---

www.xpari.cz
Škoda CitigoE iV (12000 km)

na YT máte několik promo prezentací s reálnými vozy. Už je to i dost starý a teď tomu dělaj osvětu, hlavně se to posunulo. S tím nástupem na trh zde zmíněn nesouhlasí s tím co tvrdí oficiálně :) ale co. Komu určitě konkuruje je Rivian, má to stejný koncept, s teslou vůbec nic, snad jen že to je elektrický :)

---

Tesla SpaceX

Ta kocka ve videu je nastesti prirodni.

OT: Tesla Shanghai Map v1.0

https://www.youtube.com/watch?v=w2fdI3yNHPo

Kam se ztratil Bollinger?

Obrázek uživatele Anonym123

sú skrytí spolu s vw kabrio pre pláže (majúpekné video), s citroenom new 2cv, ...


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol