Elektrická dodávka ujela 1000 km na jedno nabití

Upravený elektromobil Citroen Berlingo Electrique u příležitosti nedávné výstavy eCarTec v Mnichově podnikl 1000 km dlouhou cestu. Na jedno nabití zvládl vyjet z Flensburgu a dojet do Mnichova, a ještě mu v bateriích zbývala energie.

Všechny příznivce elektromobility zdraví i šéf firmy BEA-tricks, Dipl.-Ing. Daniel Sperling
foto: wattgehtab.com

O vývoj upraveného elektrického auta se postarala německá společnost BEA-tricks s města Bochum. Ta se zaměřuje především na elektrické přestavby malého auta Smart ForTwo.

Právě zkušenosti s jeho technologiemi využila firma i při úpravě elektrického Citroenu Berlingo. Ten byl vybaven 10 li-ion bateriemi, které se běžně montují do elektrického Smart ForTwo. Celkově si auto vezlo energii 180 kWh.

Věděli jste, že elektrické Audi A2 ujelo 605 km na jedno nabití, díky revolučním bateriím?

Bateriemi se zaplnila prakticky více než polovina přepravního prostoru elektrického Berlinga. Auto jelo v běžném provozu rychlostmi od 50 do 80 km/h, střídali se dva řidiči. Když dojeli do Mnichova, zbývalo ještě v bateriích energie na asi 150 km další cesty.

Úprava elektrického Berlinga se pak na eCarTecu stala samostatným exponátem.

One Comment on “Elektrická dodávka ujela 1000 km na jedno nabití”

  1. Takže, ak by sa
    Takže, ak by sa „nešúľali“ 80km/h by mohli spraviť svižnou jazdou cca 500km. A možno, ak by sa použilo vozidlo s dlhším úložným priestorom a batérie by boli v podlahe, vznikol by elektromobil s celkom zaujímavými parametrami a v reále by aj s nákladom bolo možné urobiť cca 300km dlhú trasu….
    Skrátka, len tak ďalej.

Napsat komentář