Eggasus – jednomístné elektrické vajíčko na třech kolech

Srdce mnoha fanoušků futuristických ekologických vozítek a jiných podivností jistě radostí zaplesá při pohledu na nový konstruktérský počin nesoucí název Eggasus. Tato elektrická tříkolka je jedním z finalistů nedávno probělé soutěže „Sierra Nevada Innovation Challenge“ a na trh v se chystá vstoupit letos na podzim.

Světle zelené vozítko Eggasus může někomu připomínat třeba obrovskou motocyklovou přilbu.
foto: eggasus.com

Název Eggasus je jak vidno odvozen od vejčitého tvaru karoserie, díky kterému bude řidič dobře chráněn před nepříznivými vlivy počasí. I když se v podstatě jedná o jakýsi kapotovaný s tónovanými skly, jediná osoba jež se do útrob vajíčka vtěsná, nemusí mít už do budoucna obavy z deště či nepříjemného větru.

Pod skořápkou vozítka se ukrývá trojice kol, z nichž dvě jsou umístěna vzadu a jedno vepředu. Do náboje předního kola je vložen malý elektromotor, který elektrické vozítko dokáže rozpohybovat rychlostí až 25 mil za hodinu, tedy 40,23 km/h. Velikost ani typ bohužel neznáme, ale výrobce udává reálný dojezd okolo 80 km.

Eggasusfoto: eggasus.com

Uvnitř kabiny nečekejte žádný luxus v podobě koženého čalounění nebo leštěného chromu. Poměrně strohý interiér s jedním ergonomicky tvarovaným sedadlem doplňuje přístrojová deska se třemi budíky. Manévrování v hustém se neprovádí prostřednictvím volantu, ale využitím jednoduchých řídítek.

Výrobce svůj Eggasus doporučuje zejména lidem žijícím v přetížených městských oblastech. Palčivý problém těchto lokalit s nedostatkem parkovacích míst řeší Eggasus po svém, neboť na jedno parkovací místo se dokáže vtěsnat až 12 těchto mini . Kromě osobní městské dopravy má být vozítko ideální i pro dopravu po univerzitních kampusech nebo může také sloužit jako mobilní reklamní poutač.

V tuto chvíli výrobce disponuje plně funkčním prototypem a využívá k představení svého elektromobilu Eggasus veřejnosti. S oficiální výrobou vozítka Eggasus se plánuje začít ještě v tomto roce, přičemž cenovka před-produkční verze zobrazuje hodnotu 5 000 USD.

7 Comments on “Eggasus – jednomístné elektrické vajíčko na třech kolech”

  1. existuje efektnejsi sposob
    existuje efektnejsi sposob ako si utierat pripodobnenia k slovu elektro mobilita o zadnu cast tela a dehonestovat tak cely segment ? Skutocne je to vhodnejsie ako trebars golfove elektricke auticko ktore ma neporovnatelne nizsiu cenu a lepsie parametre ? Vnimam to ako akusi nenapadnu podprahovu kampan proti elektromobilite. Schvalne najdite golfove auticko na internete a zistite cenu. napr. saddlebackgolfcars.com/clbcar1.html

    1. Ano polske Melexy dobyly
      Ano polske Melexy dobyly Svět pravě přes Golf.Ale to dělaji i ruzni vyrobci prumyslovych elektrovoziku a elektroještěrek v provozech kde vyfukove plyny škodi.Berte to ale tak,že všechny Melexy,Twizzy,a jina elektrovozitka jsou na tom podobně jako Draisova dresina.Elektromobilita je v počatcich a ještě nějaky rok bude,ale jina cesta neni.Ropne obdobi je pomalu na sklonku sveho byti,a všechny ty plug-hybridi a gasmobily jsou pouhou přechodnou dobou aby se společnost mohla připravit na život potom.Elektricka energie je jedinou energii ktera ma budoucnost a možnost přežiti.Jinak všechny ostatni maji omezenou dobu určenou dobou vyčerpani.Proto se objevila fotovoltaika,vodni a větrna energetika na novem a modernějšim principu.I když zatim tež s počatečnimi a nejistymi vysledky a problemy.

Napsat komentář