Czechbus 2013: historický autobus Škoda i elektrický minibus Stratos

Na Výstavišti v pražských Holešovicích probíhá od 14. do 16. listopadu již třetí ročník Středoevropského veletrhu autobusové dopravy Czechbus 2013. Na tomto jediném specializovaném veletrhu producentů autobusů, výrobců autobusových komponentů a zástupců segmentu garážové a servisní techniky je k vidění přes 40 vozidel, z toho 14 českých premiér.

Man Lion´s City na veletrhu Czechbus 2013
foto: archiv autora

Konkrétně se veletrhu účastní 18 domácích i světových výrobců autobusů. Nechybí tradiční a zavedení vystavovatelé jako Scania nebo MAN a další.

MAN sice nepřivezl žádný vůz s alternativním pohonem, ale prostřednictvím modelů Man Lion´s Regio a MAN Lion´s City M splňujících emisní normu Euro 6 prezentuje vysoké standardy flexibility, komfortu, bezpečnosti a ochrany životního prostředí.

Pevnou pozici má na veletrhu již také výrobce Isuzu Turancar, který přivezl do Prahy novinky letošního roku, Isuzu New Novo Ultra.

Veletrh kromě expozic nabízí také velké množství odborných seminářů, konferencí a doprovodných programů. Ve čtvrtek se uskutečnily tiskové konference vybraných výrobců a seminář Veřejná doprava „online“, zatímco páteční program se nese v duchu předání elektrobusu Stratos LF 38 Dopravnímu podniku města Brna, ale i seminářů na témata Bezpečnost a preference veřejné dopravy, Odhalení ucpaného filtru částic a jeho možné čištění nebo Aktuální kvalita paliv v ČR dle monitoringu ČOI. Účastníci byli seznámeni i s emisním testem hybridu.

Milovníci historické techniky a pamětníci si přijdou na své v rámci expozice, která se vyskytuje na venkovní ploše před Průmyslovým palácem. Tam je vystavena nablýskaná a dokonalá replika kloubového autobusu Škoda RTO-K postaveného podle původní dokumentace z roku 1964.

Škodováckému autobusu navíc dělá společnost zástupce další tradiční české značky, a to muzejní Karosa LC735.00. Pokud nechcete o výstavu těchto unikátů přijít, máte možnost se na veletrh Czechbus 2013 podívat 16. listopadu.

Zatímco první dva dny veletrhu jsou určeny pro odborníky, právě v sobotu od 9 do 15 hodin se otevřou brány Průmyslového paláce a celého Výstaviště i veřejnosti, která za vstupné zaplatí 100 Kč, přičemž děti do 15 let mají vstup zdarma.

Právě na děti je letos veletrh cílen mnohem více než v předchozích letech.

„Přichystány jsou jízdy zručnosti, zajímavé soutěže a testy, motocyklový a automobilový trenažér, testy s alkobrýlemi, ukázky a nácvik poskytnutí první pomoci, dopravní hřiště Městské policie, ukázky likvidace požáru automobilu a mnohé další. Rozhodně doporučujeme projížďku historickým kloubovým autobusem Škoda 706 RTO-K,“ láká na rodinný výlet Markéta Holatová, tisková mluvčí pořadatelské Incheby Praha.

Příznivci pro změnu nejmodernější techniky zajisté ocení každodenní ukázkové jízdy elektrického minibusu Stratos LE 38, který na podvozku Iveco Daily vyvinula společnost SKD Trade.

tisková zpráva

Napsat komentář