Čínský elektromobil BYD e6 začíná své evropské tažení v Rotterdamu

Čínská automobilová společnost uzavřela dohodu s druhým největším holandským městem Rotterdam na poskytnutí neupřesněného počtu elektromobilů BYD e6. Uzavřená smlouva je součástí projektu „75-EV-RO“, který si dal za úkol popularizovat elektrifikaci dopravy v  

foto: byd.com

K podepsání smlouvy došlo na rotterdamské radnici a nic teď už tedy nebrání, aby začal své evropské tažení.

„Jsme velmi hrdí na to, že můžeme být součástí projektu „75-EV-RO“. Pevně věříme ve spolehlivost našich a očekáváme, že naše spolupráce s rotterdamskou radnicí vyústí ve velký úspěch,“ řekl Henry Li z exportního oddělení BYD.

Pětimístný elektrický crossover BYD e6 s nejdelším dojezdem ve své kategorii (až 330 km) je velmi úspěšně používán jako vozidlo taxislužby v čínském Shenzenu. Flotila padesáti e6 tam od začátku provozu v květnu roku 2010 najela více než tři milióny kilometrů. Podle slov automobilky toto číslo dokazuje spolehlivost elektrických vozidel e6.

V rámci iniciativy „75-EV-RO“, je v plánu nákup 75 vozidel využívajících alternativní zdroje . Cílem projektu je nejen vysvětlovat vlivy elektromobility na kvalitu životního prostředí, ale také eliminovat obavy veřejnosti týkající se elektrických .

„Rotterdamské zastupitelstvo bude podporovat vývoj ekologicky čistší . Chceme, aby se Rotterdam stal zelenějším a zdravějším evropským městem. Těšíme se na testování elektromobilu BYD e6 a já osobně si myslím, že tento vůz je skvělou volbou pro úspěšné zvládnutí celého projektu,“ řekla náměstkyně starosty Rotterdamu Alexandra van Huffelen.

6 Comments on “Čínský elektromobil BYD e6 začíná své evropské tažení v Rotterdamu”

 1. No Tesla to je celkom iný
  No Tesla to je celkom iný segment zákazníkov.
  Čo sa týka Číny, 720 000 by som za to ešte nedal. 50 taxíkov v merítkach Číny neznamená nič. Nasekať do auta batérie na dojazd 300km je jedna vec a kvalita zvyšku vozidla je druhá.
  Nemyslím, že číňania nebudú predávať, ale majú v Európe dosť zlú povesť, čo sa týka kvality dovážaných výrobkov všeobecne a s tým sa budú musieť ešte popasovať.
  No a nezabudnime, že Toyota a Tesla majú dnes čosi spoločné.
  Toyota už svoje renomé má a Tesla tiež….

Napsat komentář