Chrysler 300 – hybridní verze sedanu v roce 2013

Walter Chrysler by asi radostí nejásal, kdyby viděl, jak jím založená automobilka zaostává v závodě vývoje ekologicky šetrných automobilů. má svůj Prius, boduje s modelem Leaf, slaví úspěchy s Voltem, ale Chrysler poněkud na startu zaspal.   

Ono zaspání má na vině hlavně hospodářská krize a následný bankrot.

V roce 2008 sice společnost zkonstruovala hybridní verze Chrysleru Aspen a SUV Dodge Durango, avšak společnost stačila prodat jen nepatrný počet exemplářů do doby zastavení výroby na konci roku 2008, jež vyústilo v konkurz na začátku roku 2009.

To už je zdá se i díky spolupráci s automobilkou Fiat za námi a podle nově získaných informací na to vypadá, že se přeci jen Chrysler ještě do soupeření pustí, a to s hybridní verzí své vlajkové lodi Chrysleru 300.

Mnoho informací ohledně hybridního sedanu ještě není známo, ale šéf společnosti Sergio Marchione minulý týden jeho výrobu potvrdil a dodal, že automobil bude vybaven osmistupňovou automatickou převodovkou. Termínem zavedení automobilu na trh Marchione označil rok .

Taktéž o předpokládané ceně nebylo nic sděleno, nicméně se spekuluje, že pokud benzínová verze Chrysleru 300 začíná na 30 000 dolarech, mohla by varianta začínat na finanční hladině pohybující se okolo 40 000 dolarů.

Hybridy se čím dál více stávají populární mezi automobily vyšší střední třídy, jakými jsou např. Lexus GS450h, nebo řady 5 ActiveHybrid.

Při pohledu na tuto „partičku“ je jasné, že Chrysler 300 hybrid bude mít co dělat, aby se svým konkurentům vyrovnal a v lepším případě je i překonal.

Napsat komentář