Český Unicorn dodá švédskému Göteborgu svou platformu ChargeUp pro řízení nabíjení elektrických vozidel

redakce - 23 Červen 2021

Česká společnost Unicorn podepsala se společností Göteborg Energi smlouvu na dodávku platformy pro řízení nabíjení elektroautomobilů ve švédském městě Göteborg. Unicorn potvrzuje roli jednoho z hlavních hráčů v oblasti infrastruktury pro e-mobilitu v Evropě

Unicorn ve výběrovém řízení zvítězil se svým cloudovým řešením ChargeUp, které začne sloužit od září 2021. Unicorn tím potvrzuje roli jednoho z hlavních hráčů v oblasti infrastruktury pro e-mobilitu v Evropě.
foto: Unicorn

ChargeUp je komplexní softwarová služba, která společnosti Göteborg Energi umožní připojení cca 1 500 veřejných i soukromých nabíjecích stanic pro elektromobily, které se nachází ve městě Göteborg.

Göteborg je co do počtu obyvatel (cca 580 000) srovnatelný s např. Plzeňským krajem, počet nabíjecích stanic na území druhého největšího švédského města pak cca odpovídá aktuálnímu počtu nabíjecích bodů na území celé České republiky.

Operátoři Göteborg Energi budou mít dokonalý přehled o všech připojených stanicích a jejich aktuální situaci. Majitelé a uživatelé elektromobilů pak budou svá auta nabíjet (a platit za nabíjení) s využitím mobilní aplikace ChargeUp „oblečené“ do barev a motivů města Göteborg.

„Cílem Göteborg Energi bylo získat jednotnou platformu pro kontrolu a řízení naší veřejné nabíjecí sítě, ale i dalších nabíjecích stanic ve městě. Současně chceme mít systém otevřený s možností kdykoli připojit další dobíjecí body. Věříme, že jednotnou mobilní aplikací zjednodušíme našim spoluobčanům nabíjení vozidel a přispějeme k rozvoji elektrifikovaného dopravního systému v Göteborgu,“ říká Roger Sundemo, obchodní manažer pro obchod s elektřinou a plynem ve společnosti Göteborg Energi.

Úkolem Unicornu bude také vyškolit pracovníky „první linie podpory“ společnosti Göteborg Energi, kteří budou schopni systém samostatně obsluhovat, řešit nečekané situace a poskytovat zákaznickou podporu uživatelům. V případě potřeby větších systémových zásahů bude k dispozici brněnské call centrum Unicornu, které funguje v režimu 24/7.

„Chytré a efektivní nabíjení elektrických aut přispívá k úsporám elektřiny, které se tak vyrábí méně. Jde o náš malý příspěvek k celospolečenskému dekarbonizačnímu procesu. Díky naší flexibilitě a zkušenostem s elektromobilitou můžeme nabídnout toto řešení komukoli po celém světě,“ říká Jan Konrád, Chief Commercial Officer ve společnosti Unicorn Systems.​

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

Přeji Unicornu úspěch a děkuji za pozitivní reklamu ČR ve světě.

To je tak hezký, když to není o tom, že jsme pro někoho jen montovna, ale dodáváme komplexní řešení řízení nějakého systému. Nedivím se, že je to Brno, trochu se nám tu vytváří vědecko-technologické centrum republiky. A i kdyby ne, tak to o sobě psát budem. :-P

---

FVE - 4,62 kWp; baterie 7,1 kWh; back up

Obrázek uživatele Marek_

Já myslel, že Unicorn je pražská firma, v Brně je call centrum. Ale jinak, pobočky mají po celé ČR i v zahraničí.

---

Lexus GS 450h Premium

Sorry, moje chyba.

---

FVE - 4,62 kWp; baterie 7,1 kWh; back up


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.